Ugrás a fő tartalomra

Békebeli fanfiction részletek #26 (Szer'usz világ, A Barnum-rejtély folytatás)

A házaspár frissen kialudva ült asztalhoz reggelizni a lakásuk étkezőjében. Csendesen fogyasztották a pirítós kenyeret, a szalonnát és kolbászt, végül a férfi ölébe véve a friss napilapot készült fel a napra. A kávéjába néha belekortyolva lesett fel a vele szemben ülő nőre.
– Talán nem ízlik a reggeli? – érdeklődött fürkésző tekintettel Richárd. Az újságtól is jól látta, hogy a nő elé tett tányérból valószínű evett, így azonnal sejteni kezdte, hogy nem étvágytalanság lesz az ábrándozó tekintet oka.
– Olyan szokatlan, hiszen pár hete még… – felelte halkan Mili.
– Azt hittük, hogy a sitiben fog raboskodni, míg a naccságos úr pediglen nem nyitja reánk többet azt a röngenyes szemét – locsogott Mári a falhoz lapulva.
– Márika! – szólalt meg egyszerre a házaspár, a szalonban toporgó komornára.
– Talán nem tetszettek tudni, hogy a reggelinél én is benn vagyok? – kérdezte meg sem szeppenve a kicsi komorna.
– Igaz, nem szoktam hozzá a szolgák társaságához – felelte őszintén Richárd.
Mili mindezt kétkedéssel fogadta, mivel tudta, hogy amint nyilvános helyre megy a férfi, szolgák serege tobzódik körülötte, lesve a báró minden kívánságát.
– Pedig az Emma kisasszonyt sem hagytam magára, emlékezhet rá a naccságos úr – szájalt tovább Márika, akinek hangját csak az evőeszközök csörgése tört meg.
– Felettébb érdekes… – töprengett hangosan Mili.
– Kérem, ne firtassuk… – hunyta le könyörgőn a szemeit Richárd.
A férfi szemét nem kerülte el, hogy a vele szemben ülő nő mereven és harcra készen fogja a kést és a villát a kezeiben, de ma reggel semmi kedve nem támadt csípős csipkelődéssel lerázni magáról Milit.
– Nem mintha könnyen feledném, hogy a nővéremmel négyszemközt találkozott. – felelte Mili, nem véve le szemeit a báróról.
– Komoly indíték kell, hogy ne legyek jóban a sógornőmmel? – tette fel a kérdést Richárd – Ugyan, még, hogy négyszemközt! – legyintett a báró. – Azóta sem hallottam hírét, legfeljebb arról, amiket a leveleiben megfogalmazott. Bár, foglalkoztat, vajon mennyi mindent hallgat el előlünk.
– Inkább foglalkozzon a főcímnél található esettel – bökött a villájával a kezében Mili a báró kezében tartott újságra, ami Richárd gesztikulációja miatt próbált leesni a földre. A férfi azonnal elkapta a lapok szélét, visszatéve őket olvasásra kényelmes pozícióba.
– Úgy véli, az érdekeltebb, mint az újságban található bűnügyi rovatban leírtak? – vonta fel a szemöldökét Richárd, aki egyből kihallotta Mili indulatát, mikor a nő megemelte a hangját.
– A báró úr el tudja dönteni, melyik dolog lehet fontosabb – feleselte Mári.
– Richárd néha elfeledkezik arról, hogy nem csak úri passzióból nyomoz – jegyezte meg a komornájának Mili. – Bár, a véletlen is szerepet játszik, mint Emma megtalálásakor.
– És milyen jól bevált – értett egyet Richárd az asszonnyal. – Akárcsak Doyle által fantáziált szereplő, Mr. Holmes esetében…
– Most komolyan egy író fiktív karakterére céloz, aki folyamatosan kockáztat?*
– Úgy vélem Doyle hasonló gondolkodással oldja meg az ügyeket, mint én – vélekedett Richárd teljes önbizalommal.
– Egy bizonyítékokra nem alapozó nem létező személyre alapozol? – lesett a férfira elképedten Mili.
Jobban megdöbbentette a hallottak, mintha bejelentették volna, hogy másnaptól a nők is jelentkezhetnek politikai pályára.
– Nem én vagyok az, aki bizonyíték nélkül is fogdába küld embereket – csapta le az újságot az asztalra Richárd. – Viszont Sherlock döntései jók, még ha néha könnyen megkérdőjelezhetőek. Viszont, ha feltételezzük Detrichről van szó… vannak teóriáim, kinek jobbak a módszerei.
– Mégis, igaznak bizonyult minden megérzésed – adott igazat a férfinak Mili. – Láthatod, a nővérem esetén is végig tudtad, hogy ki volt a tettes.
– Meg is kapta a kegyelmet. Még a végén megszánom – jegyezte meg nyers hangnemben, nem törődően Richárd.
– Ön Richárd meg a szánalom olyan távol áll, mint én jelenleg Emmától – váltott magázó hangnemben azonnal Mili.
– Látom, ma reggel elég sérelem lakozik kegyedben.
– Nem mintha mellélőttem volna azzal, ha azt állítom, ön képes teljesen ridegen viselkedni.
– Ez a hála azért, amiért este feltártam az érzelmeim? – fortyant fel Richárd.
– Ne tessenek vitatkozni, hiszen az egész háztartás tuggya, milyen szerelmesen merülnek álomba egymás karjában.
– Márika! – pirult el egymásra tekintve a két magánnyomozó.
– Aggodalomra semmi ok, bizodalmasan kezeljük a házas dolgaikat.
Richárd megköszörülte a torkát, Mili pedig megtörölte a száját az asztalkendőbe, ezzel befejezettnek tekintve a reggelit.
Egyszerre felállva néztek egymás szemébe, és amint elhagyták az asztalt, mindenféle sallang nélkül a báró dolgozószobájába vonultak, hogy felkészüljenek az aznapi teendőikre.



* Nem is értem Mili kifakadását, mivel Richárd is ugyanúgy fiktív karakter…


Az fikció az alábbi könyvekhez kapcsolódik és segítségül volt az íráshoz:
Böszörményi Gyula Ambrózy báró esetei könyvsorozat Szer'usz világ című könyve.



Kép: Pinterest

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Békebeli fanfiction részlet #10 (A Rudnay-gyilkosságok, Beretva és tőr előzmény, Richárd tükörtörténete)

Buda, 1900. szeptember 24. – Felőlem aztán jöhet maga, a Monarchia császára Pestre, akkor sem érdekel ez a hajcihő! – dohogtam fel-alá sétálva a laborban, miután megkaptam a cikornyás meghívókat a mai napon megérkezett perzsa sah tiszteletére rendezett eseményekre. Viszont, mielőtt az egyik erre kinevezett fiókba elrejtettem volna a borítékokat, Mili a semmiből elém teremve érdeklődött a küldemények tartalmáról. Gondolkodás nélkül válaszoltam őszintén, mikre vagyok hivatalos, láttam az arcán a sápadtságot, miközben a szemei érdeklődőn csillogtak. Tudtam, hogy Hangay kisasszonyt minden esemény hirtelen gyermekké varázsolja, mint aki várja az egész napos jó tettei után a cukorkáját. Nem mondhatom, hogy Mili rossz fát tett volna a tűzre, vagy csintalankodott volna, mégis hidegvérrel közöltem vele, hogy nem nézzük meg egyik programot sem. Visszagondolva, naiv voltam, talán hazudnom kellett volna a meghívók tartalmáról, mert a vacsora során váratlan támadással álltam szemben. Bizony, Mili n

Békebeli fanfiction részletek (Nász és téboly, Szer'usz világ, A Barnum-rejtély nem konkrét folytatás!)

Csakis kedvtelésből, remélhetőleg olyan jeleneteket felsorakoztatva, amik nem lesznek semmire befolyással. Hozzám hasonló Ambrózy rajongóknak, nektek.  Főleg azoknak, akik szerették Mili és Richárd párosítását. A történetrészletek csakis kitalált jelentek, pontosabban a Nász és téboly folytatását képeznék. (Azért feltételes, mert már tervben van valamilyen folytatás, ezzel szerintem egy rajongónak sem írok újat.) Természetesen, az elveimhez mérten írtam, így semmi, fiatal hölgyek megzabolázására okot adó jelenet nem lesz olvasható benne. (Ezt is kifejtettem egy régebbi blogposztomban.) Aki nem olvasta még végig a sorozatot… Az jelenetek nagy része kötődik az utolsó kötethez, többségét még akkor írtam meg, mikor még nem tudtunk semmit a váratlan fordulatról . Szóval, ne vedd véresen komolyan, dőlj hátra és élvezd azt az idilli századfordulós részleteket, amik eddig legfeljebb csak a képzeletekben jelenhettek meg. 1901. nyár, Pest Felébredtem. A város már rég feléledt, miközben a fejem a

Békebeli fanfiction részletek #33 (Mück Mári és Suha Isti - Folytatása a Barnum-rejtélynek)

Buda, 1901. június 10. (Folytatása a Barnum-rejtélynek)

Békebeli fanfiction részletek #30 (A Barnum-rejtély, Richárd és Mili vitája)

1901. április 3. A csörtetés, aminek hangja közeledett a szobámhoz, kiváltképp veszélyre figyelmeztetett. Nem is tévedtem, miután Mili bevágta maga mögött az ajtót. A vöröslő arc és a dühödt pillantás egyből kíváncsivá tett. – Hallja, maga önfejű nadrágos főúr, mikor méltóztatott volna tárgyalni a helyzetünkről? – kérdezte fennhangon Mili, csípőre téve mindkét kezét. – Ezek szerint édesanyám bejelentette a döntési szándékát – tippeltem meg a harag kiváltó okát. – Igen, de még egyszer kérdem, engem miért nem avattak bele? – förmedt továbbra is rám, a mondat végét a szokásához illő toppantással zárva. Ez akaratlanul is mosolya fakasztott, mivel ez a cselekedete mindig arra a vakmerő, vidéki kis leányzóra emlékeztetett, aki elhatározta, hogy bármi történik, megtalálja a nővérét. Viszont az ajtónál ácsorgó nő, aki immáron a feleségem, nem díjazta volna a szórakozottságom, így komoly arccal folytattam a társalgásunk. – Nem értem, mi a gond, hiszen többször is említetted, hogy jobban szerets

Békebeli fanfiction részletek #32 (A Barnum-rejtély, Ambrózy báró és Freistädtler lovag)

Ambrózy villa, Buda, 1901. április 6. Még az időjárás sem kedvezett a hangulatomnak, és csak lapozgattam a napilapot, várva, hogy történjen valami. Viszont utólag megbántam a kívánságom, mert nem éppen arra a történésre számítottam, amibe végül belekeveredtem. Vannak olyan napok, amikor előre számítok rá, hogy valaki fel fog keresni valami bűnügy kapcsán, de mivel ez az eset nem várt kinyomozásra, tagadhatatlanul meglepett. Boskó készségesen tűrte eddigi szeszélyeim, meg is jegyezte pár napja, hogy kezdek felépülni, így teljes nyugalommal jelentette be a látogatót. Még egy mosolyt is villantottam az inas jelentésére, miszerint valami német lovag érkezett. Általában Márika bejelentései szórakoztattak a vicces megjegyzéseivel, akkor mindig kicsit derültebben tudtam fogadni az embereket. Viszont az általam felismert követ megjelenése semmi jóval nem kecsegtetett, mikor Boskó felvezette hozzám.      – Freistädtler Jenő lovag, tiszteletére a báró úrnak – állt meg a követ az ágyam előtt.