Ugrás a fő tartalomra

Békebeli fanfiction részletek #23 (Leányrablás Budapesten fiktív folytatás)

Buda, 1900. május

A sötét ruhába öltözött alak, akinek tekintete mindig fürkésző volt, abban a pillanatban az ablakon kívüli tájat szemlélte. Utastársa nem merte megzavarni az elmerengésben. Mereven bámulta a sápadt arcot, ami akkor nem utalt arra, hogy az elmúlt napokban kevesebbet evett volna a megszokottól. Egy enyhén hullámos hajtincs a homlokába szökött, a szemlélő leányzó akaratlanul is kinyújtotta a kezét, hogy a gondolataiba merült férfi haját kisöpörje az arcából.
– Valami van az arcomon? – pislantott a lány felé a férfi, aki ijedten vette le szemét az ablakról.
– Csak egy hajtincs a homlokán – hebegte a fiatal hölgy.
– Valóban – ismerte el a férfi, ellenőrizve az üvegen a megfigyelést.
– Minden rendben van? – érdeklődött a lány.
– Tudja Mili, minden csak most kezdődik. Azzal, hogy a nővérét megölték, számolni kell avval, talán magát is keresik.
– Ezért kell visszatérnem a fővárosba?
– Ez a legfőbb indokom – biccentett Ambrózy báró. – Viszont még mindig nem értem, mi van az arcomon, ami miatt ilyen alaposan megszemlélte?
– Nem is néztem magát – pirult el Mili.
Richárd felemelte a szemöldökét, jelezve, hogy nem hitt neki.
– Még mindig visszatükröződik az ablak – lesett Richárd az üvegre, amire végül Mili is rátekintett. A kinti sötétség kizárta a külvilágot és csak egymás kíváncsi tekintetét láthatták.
– Gondolhattam volna… – sziszegte Mili.
– Minden tükröződő felületet ki lehet használni, ha valakit megfigyelés alá veszünk – szólalt meg baráti hangnemmel Richárd. – Bármilyen fémfelület tökéletes hozzá, hogy mindig lássuk, mi folyik a hátunk mögött.
– Miért nem lehet szimplán csak hátranézni? – értetlenkedett Mili.
– Látott már pletykálkodó nőtársaságot? – Richárd megvárta, míg Mili rábólint a kérdésre, csak utána folytatta. – Túl feltűnő és magukra irányítják a figyelmet. Viszont, ha nem akarjuk, hogy észrevegyenek minket, kellenek segédeszközök.

Túl feltűnő, és minden percben arra sarkall, hogy rátereljem a figyelmem.
A dolgozószoba magányában fel-le sétálgatott fejét törve Ambrózy báró, mivel napok óta alig aludt, pedig akkor nem volt semmi megoldásra váró ügye. Helyette más tényező okozott számára olyan problémát, ami előtt tehetetlenül állt. Soha nem került abba a szituációba, hogy egy leányzó sorsáról döntsön.
Vacsora után összeültek a szalonban, az ablaknál ülve csendesen szemlélte a beszélgető párost. A dohány füstje megnyugtatta, az ital pedig kissé szórakoztatóvá tette a hangulatot, ami körülölelte a két nő társaságában. A fiatal leányzó teóriáit hallgatva elkezdett bólogatni, amire egyből felfigyeltek a társalgók.
– A báró úr igazat ad a megoldásomat illetően? – érdeklődött Mili, kíváncsian várva Richárd megdorgálását.
– Magam is hasonló következtetésekre jutottam volna, de egy napilapon szereplő, egyszerű szövegből nem könnyű kihámozni az igazságot. A firkászok a valóságnak csak kis részét említik meg a nyomtatványokban, így ennyi információból csak ennyire lehet következtetni. Ha viszont a helyszínt megfigyelnénk, látható lenne, hogy több minden rejlik egy egyszerű bolti lopás mögött is.
– Érdekelnének azok a bizonyos helyszínek – célozgatott Mili nagy reményeket fűzve.
Válasz helyett viszont a férfi eloltotta a cigarettát, és fáradtságot tettetve állt fel az ülőhelyéről.
– Azt hiszem, ideje nyugovóra térnem – közölte a két nővel Richárd, miközben meghajolt távozásra engedélyt kérve. Agáta mama, aki a társaság harmadik tagja volt, csendesen bólintott a kérésre.

A férfi csendesen felsétált a szobájába, viszont az ajtónál megtorpanva hátat fordított.
– Szeretne még valamit Mili? – érdeklődött a vele szemben álló lányt nézve, aki úgy tett, mintha csak a vendégszobában készült volna nyugovóra térni. Richárd letekintett egészen a futószőnyegig, amiből kikövetkeztette, hogy követte a lány, mivel a lábai felé fordultak végig, miközben a kezei nyúltak csak a kilincs felé. A riadt tekintet félreérthető is lehetett volna, de a férfi ilyesmin nem törte a fejét.
Mili pironkodva, gyerekesen rázta a fejét és hebegett egy alig hallható jó éjszakát, miközben berontott a vendégszobába. Richárd felhúzta a szemöldökét, mivel érdekelte, mi miatt somfordált utána a néha már bosszantó leányzó.
Becsukva a szobája ajtaját merengve lépett az íróasztalához. Pár esetnek a papírját, amit legutoljára olvasott, összetette egy kupacba, utána szórakozottan dobolt ujjaival a puha filces borítású asztallapon. Egy gondolat férkőzött a fejébe, hogy nem akarja Milit nyomozásokra és bűnügyi helyszínekre invitálni, viszont szerfelett érdekelte a lány elképzelései.


Az fikció az alábbi könyvekhez kapcsolódik és segítségül volt az íráshoz:
Böszörményi Gyula Ambrózy báró esetei könyvsorozat
Leányrablás Budapesten című könyve.




Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Békebeli fanfiction részlet #10 (A Rudnay-gyilkosságok, Beretva és tőr előzmény, Richárd tükörtörténete)

Buda, 1900. szeptember 24. – Felőlem aztán jöhet maga, a Monarchia császára Pestre, akkor sem érdekel ez a hajcihő! – dohogtam fel-alá sétálva a laborban, miután megkaptam a cikornyás meghívókat a mai napon megérkezett perzsa sah tiszteletére rendezett eseményekre. Viszont, mielőtt az egyik erre kinevezett fiókba elrejtettem volna a borítékokat, Mili a semmiből elém teremve érdeklődött a küldemények tartalmáról. Gondolkodás nélkül válaszoltam őszintén, mikre vagyok hivatalos, láttam az arcán a sápadtságot, miközben a szemei érdeklődőn csillogtak. Tudtam, hogy Hangay kisasszonyt minden esemény hirtelen gyermekké varázsolja, mint aki várja az egész napos jó tettei után a cukorkáját. Nem mondhatom, hogy Mili rossz fát tett volna a tűzre, vagy csintalankodott volna, mégis hidegvérrel közöltem vele, hogy nem nézzük meg egyik programot sem. Visszagondolva, naiv voltam, talán hazudnom kellett volna a meghívók tartalmáról, mert a vacsora során váratlan támadással álltam szemben. Bizony, Mili n

Békebeli fanfiction részletek (Nász és téboly, Szer'usz világ, A Barnum-rejtély nem konkrét folytatás!)

Csakis kedvtelésből, remélhetőleg olyan jeleneteket felsorakoztatva, amik nem lesznek semmire befolyással. Hozzám hasonló Ambrózy rajongóknak, nektek.  Főleg azoknak, akik szerették Mili és Richárd párosítását. A történetrészletek csakis kitalált jelentek, pontosabban a Nász és téboly folytatását képeznék. (Azért feltételes, mert már tervben van valamilyen folytatás, ezzel szerintem egy rajongónak sem írok újat.) Természetesen, az elveimhez mérten írtam, így semmi, fiatal hölgyek megzabolázására okot adó jelenet nem lesz olvasható benne. (Ezt is kifejtettem egy régebbi blogposztomban.) Aki nem olvasta még végig a sorozatot… Az jelenetek nagy része kötődik az utolsó kötethez, többségét még akkor írtam meg, mikor még nem tudtunk semmit a váratlan fordulatról . Szóval, ne vedd véresen komolyan, dőlj hátra és élvezd azt az idilli századfordulós részleteket, amik eddig legfeljebb csak a képzeletekben jelenhettek meg. 1901. nyár, Pest Felébredtem. A város már rég feléledt, miközben a fejem a

Békebeli fanfiction részletek #33 (Mück Mári és Suha Isti - Folytatása a Barnum-rejtélynek)

Buda, 1901. június 10. (Folytatása a Barnum-rejtélynek)

Békebeli fanfiction részletek #30 (A Barnum-rejtély, Richárd és Mili vitája)

1901. április 3. A csörtetés, aminek hangja közeledett a szobámhoz, kiváltképp veszélyre figyelmeztetett. Nem is tévedtem, miután Mili bevágta maga mögött az ajtót. A vöröslő arc és a dühödt pillantás egyből kíváncsivá tett. – Hallja, maga önfejű nadrágos főúr, mikor méltóztatott volna tárgyalni a helyzetünkről? – kérdezte fennhangon Mili, csípőre téve mindkét kezét. – Ezek szerint édesanyám bejelentette a döntési szándékát – tippeltem meg a harag kiváltó okát. – Igen, de még egyszer kérdem, engem miért nem avattak bele? – förmedt továbbra is rám, a mondat végét a szokásához illő toppantással zárva. Ez akaratlanul is mosolya fakasztott, mivel ez a cselekedete mindig arra a vakmerő, vidéki kis leányzóra emlékeztetett, aki elhatározta, hogy bármi történik, megtalálja a nővérét. Viszont az ajtónál ácsorgó nő, aki immáron a feleségem, nem díjazta volna a szórakozottságom, így komoly arccal folytattam a társalgásunk. – Nem értem, mi a gond, hiszen többször is említetted, hogy jobban szerets

Békebeli fanfiction részletek #32 (A Barnum-rejtély, Ambrózy báró és Freistädtler lovag)

Ambrózy villa, Buda, 1901. április 6. Még az időjárás sem kedvezett a hangulatomnak, és csak lapozgattam a napilapot, várva, hogy történjen valami. Viszont utólag megbántam a kívánságom, mert nem éppen arra a történésre számítottam, amibe végül belekeveredtem. Vannak olyan napok, amikor előre számítok rá, hogy valaki fel fog keresni valami bűnügy kapcsán, de mivel ez az eset nem várt kinyomozásra, tagadhatatlanul meglepett. Boskó készségesen tűrte eddigi szeszélyeim, meg is jegyezte pár napja, hogy kezdek felépülni, így teljes nyugalommal jelentette be a látogatót. Még egy mosolyt is villantottam az inas jelentésére, miszerint valami német lovag érkezett. Általában Márika bejelentései szórakoztattak a vicces megjegyzéseivel, akkor mindig kicsit derültebben tudtam fogadni az embereket. Viszont az általam felismert követ megjelenése semmi jóval nem kecsegtetett, mikor Boskó felvezette hozzám.      – Freistädtler Jenő lovag, tiszteletére a báró úrnak – állt meg a követ az ágyam előtt.