Ugrás a fő tartalomra

Békebeli fanfiction részletek #19 (Szer'usz világ kiegészítő, A Barnum-rejtély Richárd)

Pest, 1901 nyara

Szórakozottan rendezgettem az íróasztalomon levő papírokat, amikre igazán ráfért a szelektálás. Milit a barátaival elküldtem korzózni, addig sem zavart meg az akták lezárásában. Szükségét éreztem mindezt a cselekvést egyedül végezni, mert számomra az ügyeket lelkileg is le kellett zárnom, tudva, hogy többé már a velük kapcsolatos információkra nem lesz szükségem.
Az egyik levélkupac alján egy nagyon ismerős levél lapult. Nosztalgikus hangulattal vettem kézbe, viszont nem értettem, hogyan került a nekem írt levelek halmazába.
Szinte nevetséges volt számomra a félelem, ami a levél megírásakor bennem élt, hiszen ma már tudom, Milit nem tántorította el holmi veszedelmes személy. Mikor széthajtottam a papírt, megértettem, hogy Mili direkt szánta visszaadni a címzettnek a levelet.
A lap alján élénkpirossal aláhúzott "lépünk" virított azon bizonyítékul, hogy komolyan gondoltam frigyre lépésünk. Akkor tény volt, hogy kötelességünk frigyre lépni, de ha bátorítani szerettem volna Milit, lépnünk kellett a boldogságunkért.
Elmélkedésem egy puha, meleg kar karomba öltése zavarta meg. Lenéztem a kíváncsi, mogyoróbarna szempárba, amik derűt sugároztak, bizonyítva, hogy Wâr jól sejtette, mi az igazi gyógyír lelkem sebeire.
Mosolyogva lengettem meg Mili orra előtt a levelet, amire nem tudott reagálni. Érdeklődve kérdeztem rá, mégis honnan vette az ötletet, hogy a leveleim elkezdje pedellushoz hasonlóan kijavítani. Pironkodó vállvonogatással válaszolt, hogy valamelyik háztartási lapban vagy levelezést segítő könyvben olvasta, de jól tudtam, hogy hasonló magazinokat, köteteket soha nem láttam a kezében, édesanyám sem járat hasonlóakat, így sejtettem, ki volt az elsődleges ötletadó.

Ezután meg akart enyhíteni, kérte, hogy tegyünk egy sétát, egészen a korzóig. Nem voltam se fáradt, sem kedvtelen, megvártam, míg kiöltözött, hogy végül az utat megtegyük gyalog a Dunáig. Egyikünk sem ijed meg az órás sétáktól, így nyugodtan társalogva lépkedtem a vidám feleségem mellett, aki még egy évnyi ittléte után is megnézte az impozánsabb épületeket.
A Vigadó épülete emléket idéz fel számunkra, de Milit nem lehetett sokáig lekötni, egyből a korlátokhoz lépett, hogy a Duna vizét szemlélje tovább. A lefátyolozott kalap már nem zavarta, mivel ma nem kellett hasonló kiegészítőt viselnie, letisztult és egyszerű fejfedője nem rejtette el az arcán kiülő örömöt.
Két kört is tettünk, figyelve a környezetünk. A Duna vizének folyásának hangját csak a villamos szakította meg, a sétálgató emberek beszélgetése pedig nem zavarta meg az elmerengésünk. Nem kellettek szavak, élvezni akartuk a kellemes időt, a jól eső mozgást, és a nyugalmat, amitől olyannak tűntünk, mint bármelyik vagyonosabb házaspár. Tudjuk, hogy soha nem lesz olyan életünk, mint egy átlagos házaspáré, de a hasonló apró és örömteli pillanatok tesznek minket hétköznapibbá.
Mikor visszaértünk a Vigadó-térre, Mili aprón összeráncolt homloka azonnal felvetette bennem a kérdést, hogy min töri a fejét, mikor az elmúlt órákban jól érezte magát. Érthetetlenül nézett le a szoknyája szegélyére, és halkan érdeklődött, van-e valami rajta, ami szokatlan, vagy nem illő, mert többször is érezte, hogy megbámulták.
Nem akartam felnevetni, mert a most kifogástalanul felöltöztetett feleségemen még én sem találtam kifogásolnivalót, viszont ezeket a tekinteteket, amikről szót ejtett Mili, az én figyelmem sem kerülte el. Így megnyugtattam, hogy valószínű csak elismerő pillantásokat kapott a ruhájára, vagy irigyen nézték, mert velem látták.
Mili felnevetett, miután elhagytuk a teret, hogy hazatérhessünk. Vidám hanggal közölte, ha tudnák, milyen férfi is vagyok valójában, illetve mi mindent éltünk át közösen, szerinte senkinek eszébe se jutna irigykedni.
Természetesen, erre csak bólintani tudtam, igazat adva neki. Végül felajánlottam, hogy amint az időnk engedi, elkísérem egyszer ruhát vásárolni, hogy megbizonyosodjunk, csak az új toalettjére kapott elismerő pillantásokat.


Az fikció az alábbi könyvhöz kapcsolódik és segítségül volt az íráshoz:
Böszörményi Gyula Ambrózy báró esetei könyvsorozat Nász és téboly, illetve a  Szer'usz világ című kötete

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Békebeli fanfiction részlet #10 (A Rudnay-gyilkosságok, Beretva és tőr előzmény, Richárd tükörtörténete)

Buda, 1900. szeptember 24. – Felőlem aztán jöhet maga, a Monarchia császára Pestre, akkor sem érdekel ez a hajcihő! – dohogtam fel-alá sétálva a laborban, miután megkaptam a cikornyás meghívókat a mai napon megérkezett perzsa sah tiszteletére rendezett eseményekre. Viszont, mielőtt az egyik erre kinevezett fiókba elrejtettem volna a borítékokat, Mili a semmiből elém teremve érdeklődött a küldemények tartalmáról. Gondolkodás nélkül válaszoltam őszintén, mikre vagyok hivatalos, láttam az arcán a sápadtságot, miközben a szemei érdeklődőn csillogtak. Tudtam, hogy Hangay kisasszonyt minden esemény hirtelen gyermekké varázsolja, mint aki várja az egész napos jó tettei után a cukorkáját. Nem mondhatom, hogy Mili rossz fát tett volna a tűzre, vagy csintalankodott volna, mégis hidegvérrel közöltem vele, hogy nem nézzük meg egyik programot sem. Visszagondolva, naiv voltam, talán hazudnom kellett volna a meghívók tartalmáról, mert a vacsora során váratlan támadással álltam szemben. Bizony, Mili n

Békebeli fanfiction részletek (Nász és téboly, Szer'usz világ, A Barnum-rejtély nem konkrét folytatás!)

Csakis kedvtelésből, remélhetőleg olyan jeleneteket felsorakoztatva, amik nem lesznek semmire befolyással. Hozzám hasonló Ambrózy rajongóknak, nektek.  Főleg azoknak, akik szerették Mili és Richárd párosítását. A történetrészletek csakis kitalált jelentek, pontosabban a Nász és téboly folytatását képeznék. (Azért feltételes, mert már tervben van valamilyen folytatás, ezzel szerintem egy rajongónak sem írok újat.) Természetesen, az elveimhez mérten írtam, így semmi, fiatal hölgyek megzabolázására okot adó jelenet nem lesz olvasható benne. (Ezt is kifejtettem egy régebbi blogposztomban.) Aki nem olvasta még végig a sorozatot… Az jelenetek nagy része kötődik az utolsó kötethez, többségét még akkor írtam meg, mikor még nem tudtunk semmit a váratlan fordulatról . Szóval, ne vedd véresen komolyan, dőlj hátra és élvezd azt az idilli századfordulós részleteket, amik eddig legfeljebb csak a képzeletekben jelenhettek meg. 1901. nyár, Pest Felébredtem. A város már rég feléledt, miközben a fejem a

Békebeli fanfiction részletek #33 (Mück Mári és Suha Isti - Folytatása a Barnum-rejtélynek)

Buda, 1901. június 10. (Folytatása a Barnum-rejtélynek)

Békebeli fanfiction részletek #30 (A Barnum-rejtély, Richárd és Mili vitája)

1901. április 3. A csörtetés, aminek hangja közeledett a szobámhoz, kiváltképp veszélyre figyelmeztetett. Nem is tévedtem, miután Mili bevágta maga mögött az ajtót. A vöröslő arc és a dühödt pillantás egyből kíváncsivá tett. – Hallja, maga önfejű nadrágos főúr, mikor méltóztatott volna tárgyalni a helyzetünkről? – kérdezte fennhangon Mili, csípőre téve mindkét kezét. – Ezek szerint édesanyám bejelentette a döntési szándékát – tippeltem meg a harag kiváltó okát. – Igen, de még egyszer kérdem, engem miért nem avattak bele? – förmedt továbbra is rám, a mondat végét a szokásához illő toppantással zárva. Ez akaratlanul is mosolya fakasztott, mivel ez a cselekedete mindig arra a vakmerő, vidéki kis leányzóra emlékeztetett, aki elhatározta, hogy bármi történik, megtalálja a nővérét. Viszont az ajtónál ácsorgó nő, aki immáron a feleségem, nem díjazta volna a szórakozottságom, így komoly arccal folytattam a társalgásunk. – Nem értem, mi a gond, hiszen többször is említetted, hogy jobban szerets

Békebeli fanfiction részletek #32 (A Barnum-rejtély, Ambrózy báró és Freistädtler lovag)

Ambrózy villa, Buda, 1901. április 6. Még az időjárás sem kedvezett a hangulatomnak, és csak lapozgattam a napilapot, várva, hogy történjen valami. Viszont utólag megbántam a kívánságom, mert nem éppen arra a történésre számítottam, amibe végül belekeveredtem. Vannak olyan napok, amikor előre számítok rá, hogy valaki fel fog keresni valami bűnügy kapcsán, de mivel ez az eset nem várt kinyomozásra, tagadhatatlanul meglepett. Boskó készségesen tűrte eddigi szeszélyeim, meg is jegyezte pár napja, hogy kezdek felépülni, így teljes nyugalommal jelentette be a látogatót. Még egy mosolyt is villantottam az inas jelentésére, miszerint valami német lovag érkezett. Általában Márika bejelentései szórakoztattak a vicces megjegyzéseivel, akkor mindig kicsit derültebben tudtam fogadni az embereket. Viszont az általam felismert követ megjelenése semmi jóval nem kecsegtetett, mikor Boskó felvezette hozzám.      – Freistädtler Jenő lovag, tiszteletére a báró úrnak – állt meg a követ az ágyam előtt.