Ugrás a fő tartalomra

Békebeli fanfiction részletek #19 (Szer'usz világ kiegészítő, A Barnum-rejtély Richárd)

Pest, 1901 nyara

Szórakozottan rendezgettem az íróasztalomon levő papírokat, amikre igazán ráfért a szelektálás. Milit a barátaival elküldtem korzózni, addig sem zavart meg az akták lezárásában. Szükségét éreztem mindezt a cselekvést egyedül végezni, mert számomra az ügyeket lelkileg is le kellett zárnom, tudva, hogy többé már a velük kapcsolatos információkra nem lesz szükségem.
Az egyik levélkupac alján egy nagyon ismerős levél lapult. Nosztalgikus hangulattal vettem kézbe, viszont nem értettem, hogyan került a nekem írt levelek halmazába.
Szinte nevetséges volt számomra a félelem, ami a levél megírásakor bennem élt, hiszen ma már tudom, Milit nem tántorította el holmi veszedelmes személy. Mikor széthajtottam a papírt, megértettem, hogy Mili direkt szánta visszaadni a címzettnek a levelet.
A lap alján élénkpirossal aláhúzott "lépünk" virított azon bizonyítékul, hogy komolyan gondoltam frigyre lépésünk. Akkor tény volt, hogy kötelességünk frigyre lépni, de ha bátorítani szerettem volna Milit, lépnünk kellett a boldogságunkért.
Elmélkedésem egy puha, meleg kar karomba öltése zavarta meg. Lenéztem a kíváncsi, mogyoróbarna szempárba, amik derűt sugároztak, bizonyítva, hogy Wâr jól sejtette, mi az igazi gyógyír lelkem sebeire.
Mosolyogva lengettem meg Mili orra előtt a levelet, amire nem tudott reagálni. Érdeklődve kérdeztem rá, mégis honnan vette az ötletet, hogy a leveleim elkezdje pedellushoz hasonlóan kijavítani. Pironkodó vállvonogatással válaszolt, hogy valamelyik háztartási lapban vagy levelezést segítő könyvben olvasta, de jól tudtam, hogy hasonló magazinokat, köteteket soha nem láttam a kezében, édesanyám sem járat hasonlóakat, így sejtettem, ki volt az elsődleges ötletadó.

Ezután meg akart enyhíteni, kérte, hogy tegyünk egy sétát, egészen a korzóig. Nem voltam se fáradt, sem kedvtelen, megvártam, míg kiöltözött, hogy végül az utat megtegyük gyalog a Dunáig. Egyikünk sem ijed meg az órás sétáktól, így nyugodtan társalogva lépkedtem a vidám feleségem mellett, aki még egy évnyi ittléte után is megnézte az impozánsabb épületeket.
A Vigadó épülete emléket idéz fel számunkra, de Milit nem lehetett sokáig lekötni, egyből a korlátokhoz lépett, hogy a Duna vizét szemlélje tovább. A lefátyolozott kalap már nem zavarta, mivel ma nem kellett hasonló kiegészítőt viselnie, letisztult és egyszerű fejfedője nem rejtette el az arcán kiülő örömöt.
Két kört is tettünk, figyelve a környezetünk. A Duna vizének folyásának hangját csak a villamos szakította meg, a sétálgató emberek beszélgetése pedig nem zavarta meg az elmerengésünk. Nem kellettek szavak, élvezni akartuk a kellemes időt, a jól eső mozgást, és a nyugalmat, amitől olyannak tűntünk, mint bármelyik vagyonosabb házaspár. Tudjuk, hogy soha nem lesz olyan életünk, mint egy átlagos házaspáré, de a hasonló apró és örömteli pillanatok tesznek minket hétköznapibbá.
Mikor visszaértünk a Vigadó-térre, Mili aprón összeráncolt homloka azonnal felvetette bennem a kérdést, hogy min töri a fejét, mikor az elmúlt órákban jól érezte magát. Érthetetlenül nézett le a szoknyája szegélyére, és halkan érdeklődött, van-e valami rajta, ami szokatlan, vagy nem illő, mert többször is érezte, hogy megbámulták.
Nem akartam felnevetni, mert a most kifogástalanul felöltöztetett feleségemen még én sem találtam kifogásolnivalót, viszont ezeket a tekinteteket, amikről szót ejtett Mili, az én figyelmem sem kerülte el. Így megnyugtattam, hogy valószínű csak elismerő pillantásokat kapott a ruhájára, vagy irigyen nézték, mert velem látták.
Mili felnevetett, miután elhagytuk a teret, hogy hazatérhessünk. Vidám hanggal közölte, ha tudnák, milyen férfi is vagyok valójában, illetve mi mindent éltünk át közösen, szerinte senkinek eszébe se jutna irigykedni.
Természetesen, erre csak bólintani tudtam, igazat adva neki. Végül felajánlottam, hogy amint az időnk engedi, elkísérem egyszer ruhát vásárolni, hogy megbizonyosodjunk, csak az új toalettjére kapott elismerő pillantásokat.


Az fikció az alábbi könyvhöz kapcsolódik és segítségül volt az íráshoz:
Böszörményi Gyula Ambrózy báró esetei könyvsorozat Nász és téboly, illetve a  Szer'usz világ című kötete

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Békebeli fanfiction részletek #33 (Mück Mári és Suha Isti - Folytatása a Barnum-rejtélynek)

Buda, 1901. június 10. (Folytatása a Barnum-rejtélynek)

Békebeli fanfiction részletek #32 (A Barnum-rejtély, Ambrózy báró és Freistädtler lovag)

Ambrózy villa, Buda, 1901. április 6. Még az időjárás sem kedvezett a hangulatomnak, és csak lapozgattam a napilapot, várva, hogy történjen valami. Viszont utólag megbántam a kívánságom, mert nem éppen arra a történésre számítottam, amibe végül belekeveredtem. Vannak olyan napok, amikor előre számítok rá, hogy valaki fel fog keresni valami bűnügy kapcsán, de mivel ez az eset nem várt kinyomozásra, tagadhatatlanul meglepett. Boskó készségesen tűrte eddigi szeszélyeim, meg is jegyezte pár napja, hogy kezdek felépülni, így teljes nyugalommal jelentette be a látogatót. Még egy mosolyt is villantottam az inas jelentésére, miszerint valami német lovag érkezett. Általában Márika bejelentései szórakoztattak a vicces megjegyzéseivel, akkor mindig kicsit derültebben tudtam fogadni az embereket. Viszont az általam felismert követ megjelenése semmi jóval nem kecsegtetett, mikor Boskó felvezette hozzám.      – Freistädtler Jenő lovag, tiszteletére a báró úrnak – állt meg a követ az ágyam előtt.   

Békebeli fanfiction részletek #29 (Szer’usz világ folytatása, A Barnum-rejtély eltérő folytatása/Richárd - hazatérés)

Pest, 1901. április 2–8.      Vannak olyan pillanatok az életben, amikor nem lehet eldönteni, félve vagy örömmel izguljak a rám váró eseményekre. Ilyen helyzet állt elő, mikor konflisban ülve indultam haza. Édesanyám kíséretében távoztam a kórházból, Milit otthon marasztalta, valószínű azért, hogy megfelelően fogadhassanak mondhatni újdonsült otthonomban, amiben alig volt alkalmam tartózkodni.      – Fogadom, mindent felforgattak a lakásban – szólaltam meg, amint elhagytuk a Lánchidra vezető utcát és ráhajtottunk a Sugárútra.      – Annyit nem voltál távol. Legyél türelmes, hiszen még csak most tanul bele a dolgokba, miközben a komornája is nevelésre szorul – felelte édesanyám, szeméből türelemre intés kérelme tükröződött.      – Csak melyikük neveli a másikat? – sóhajtottam kellemetlen érzésekkel telve, egy pillantást vetve az ablakon keresztül látható épületek felé. Akkor már aggódni kezdtem a negyed órán belül megtörténő hazatérésem kapcsán.      – Látja fiam, ezzel sem kell foglalk

Békebeli fanfiction részlet #15 (Szer'usz világ, A Barnum-rejtély alternatív folytatása, Richárd szemszögéből)

Mindörökké várni, valami érdekesre, valami újra, de addig sem lehet ölbe tett kézzel ücsörögni, főleg, ha váratlan történet motoszkál a fejben. Ezzel a történettel kapcsolatban pedig még sok kérdés nyitott, mivel pontos hónapot, napot csak a következő kötet megjelenése után kaphat. (emiatt nem kőbe vésett a történet, valószínű lesznek szituációk, amik el fognak térni a lehetséges, eredeti történetszáltól) Meséljen ismét Ambrózy báró, hiszen ritka Tőle, hogy szóra bírható. Buda, Ambrózy-villa 1901. Legelőször a kutya ugatása, ezzel együtt István kiabálása verte fel a villa kísérteties csendjét. Ahogyan Terka néni megjósolta, hogy napokon belül fel kell bukkannia Milinek és komornájának, emiatt a drága szakácsnénk próbált rávenni, hogy ha sikerült kilábalnom az ágyból, talán méltóztatok rendesen fogadni haza a feleségem. Viszont, mikor az ebédem felhozta Terka néni, rámutatott, hogy nem a többnapos borostám rendbetételére célzott, hanem a szobámra. Kisfiús értetlenséggel néztem körbe a

Békebeli fanfiction részlet #4 (A Rudnay-gyilkosságok, Richárd levele)

A Rudnay gyilkosságok között elrejtőzött egy titok, ami nem biztos, hogy hasonló témával és stílussal kecsegtetett volna… de akár erről is szólhatott volna a felemlegetett levél. Az üzenet természetesen maradt egyszerűbb és olvashatóbb betűtípusban. Aki olvasta már a könyvsorozat második kötetét, minden valószínűséggel érteni fogják. (Lehet keresgetni a kifejezéseket, amiket a könyvből csempésztem bele.) Kedves István bátyám! Az utóbbi időben nem volt alkalmam tollat ragadni, de itt az idő, hogy meséljek, mert bizony, van miről. Tudom, régen írtam levelet, most is csak egy lélegzetvételnyi időm engedi meg ezt a testvéri kötelességet. Holnap utazok Triesztbe, még akkor is, ha ma este alaposan ellátták a bajom, saját figyelmetlenségem következtében. Talán úgy lesz a tiszta sor, ha megírom, mi vezetett el egészen odáig, hogy már a bőröm is vásárra vittem, hogy másokon segítsek. Természetesen élek és virulok, bagatell dolog pár ökölcsapás miatt megtántorodnom, főleg, ha jó nyomon járok. Tö