Ugrás a fő tartalomra

Békebeli fanfiction részletek #20 (Szer'usz világ alternatív folytatás)

Ambrózy villa, Buda, 1901. augusztus

Ambrózy báró beinvitálta a vendégeit a dolgozószobájába. Három vendége közül kettő kérés nélkül leült a helyiségben levő kanapéra. Feleségét az íróasztalához vezette, míg ő hanyag eleganciával a kanapé melletti fotelbe helyezte el magát. Miután szivarját meggyújtotta, a három csendben levő nőhöz szólt:
– Örülök, hogy ismételten három gráciával tölthetem a délutánom.
– Mi lesz a feladatom Richárd? – kérdezett rá Mili, nem foglalkozva férje megjegyzésével.
– Nos Mili, egészen szép históriát kerekített az esetekhez, de úgy vélem, még van lemaradása.
– Ugye meg tetszik írni, hogy ollan bátor voltam és kiszabadítottam Milikét? – csipogta izgatottan Mári.
– Én inkább vakmerőségnek mondanám… – jegyezte meg a báró úr.
– Magának minden vakmerőség, amit egy nő merészel tenni, miközben elképzelése szerint azt csak is férfi teheti meg – szólalt meg élesen Emma.
Mindhárman kíváncsian tekintettek Emmára, nem tudva, mit forgat a fejében. Ambrózy báró a fotelben ülve picit oldalra döntött fejjel vizslatta a hölgyet.
– Miért van olyan érzésem, hogy az általam titulált vakmerőségre számítsak az ön esetében?
Emma nem vette le a tekintetét a báróról, mintha ezzel mindketten egy néma fogadalmat tettek volna egymásnak.
– Abban az esetben én is számítok a segítségére.
– Igaz is drága nővérkém, úgy tudom, vannak még történetek, amikről nem meséltél – törte meg szinte illetlenül a társalgást Mili, kezében levő papírhalom rendezgetésével egybekötve.
– Mindennek eljön az ideje, hogy elmesélhessem, mi minden történt velem mostanában – mosolyodott el Emma, remélve, hogy még egy ideig megtarthatja a titkait.

***

Richárd belemélyülve lapozgatta az angol újságot, Mili mellette ülve várta, hogy olvasás után megbeszéljék. Mili szerette ezeket a nyugodt estéket vacsora után, mivel ilyenkor szinte minden alkalommal új oldaláról ismerhette meg férjurát. Mielőtt szóhoz jutott volna és érdeklődött volna az olvasmányról, Richárd felkiáltott, szinte méltatlankodva, hogy ő is hasonló konklúzióra jutott a főszereplő gondolatmenetével.
– Mégis miben egyezik a gondolatuk? – tette fel a kérdést, várva, hogy Richárd kifejtse a grimaszok mögé rejtett indulatait. A szemei viszont inkább izgatottságot, mintsem haragot vagy csalódottságot rejtettek.
– A gyilkos kilétében. Doyle egyszerű felvázolása és szinte idilli ábrázolása ellentmond a valóságnak.
– Valami hasonló megjegyzést már mondott régebben, miszerint az angol író nem foglalkozik holmi papírmunkákkal, vagy épp hivatalnoki szöszmötöléssel, csak mert maga szerint nem lehet a dolgozószobában ücsörögve megoldani egy ügyet.
– Ezek szerint Doyle pártját fogja? – mosolyodott el Richárd. – Gondolja Mili, hogy képes lenne Sherlockhoz hasonlóan eljárni, mikor jól tudom, az ön jellemének és vérmérsékletének inkább az a tetszetős, ha személyesen szembeszegül a gyilkosokkal?
– Pont a múltkor felolvasott történet a bizonyíték rá, hogy Sherlock nem retten el attól, hogy személyesen csípje fülön a tetteseket – érvelt Mili. – Viszont ezt magáról…
– Ha még egyszer oda lyukad ki, hogy pipogya és gyáva vagyok, bizisten, a következő esetnél én magam fogom bilincsbe fogni a tettest – rázta meg az újságot Richárd.
– Ha véletlenül nőnemű lesz az illető, nyugodtan szóljon és intézkedem, mielőtt megfutamodna a fúriáktól, akiktől jobban tart, mint attól, hogy én fogom kikaparni a szeme világát – lesett fél szemmel Mili a báróra, aki szemmel láthatóan kezdte a hidegvérét elveszíteni.
– Ebben van némi igazság, mivel a többi nő kiszámíthatatlansága épp olyan bizonytalan, mint amennyire biztos vagyok, hogy nem merne vakká tenni – állt fel Richárd a foteléből. Az asztalon levő likőrös üvegért nyúlt, és miután a poharát megtöltötte, de nem vette a kezébe, helyette ismét Mili felé fordult.
Mili sokadszorra is meglepődött a báró fellépésén, aki most is kiismerhetetlenül tekintett le rá. A mosoly az arcán nem örömöt, inkább megfontolt gondolatokat tükrözött, de nem tudta, milyen veszélyt jelent reá nézve.
Richárd közelebb lépett, megállt a kanapé előtt, cipője orra szinte súrolta Mili szoknyájának szegélyét, de ez nem feszélyezte a férfit, egyenesen meredt a mogyoróbarna szemekbe.
– Miért olyan biztos benne? – kérdezte meg halkan Mili.
Ambrózy báró közelebb hajolt Milihez.
– Mert azelőtt megtette volna, hogy hozzám jött feleségül – suttogta Richárd. – Nem mellesleg, utána miben lelné az ábrándjait?
– Ne szórakozzon Richárd – hárította el zavarában Mili két kezével finoman a férfit, aki tapodtat sem mozdult el a mellkasára mért taszítással – Miféle ábrándokról beszél?
A báró nem válaszolt, felegyenesedve töprengett, míg enyhe pirossággal az arcán hátat fordított Milinek és az asztalhoz lépett, nem véve figyelembe a kitöltött italát, szivarra gyújtott. Mili meglepetésére csak egy kört tett meg Richárd a szalonban, mikor ismételten vele szemben megállt.
– Igaz, a saját ábrándomra céloztam.
Mili szólni sem tudott, a lélegzete is megakadt meglepettségében, mivel soha nem volt ennyire nyílt Richárd a gondolatait illetően.


Az fikció az alábbi könyvhöz kapcsolódik és segítségül volt az íráshoz:
Böszörményi Gyula Ambrózy báró esetei könyvsorozat A Rudnay-gyilkosságok,illetve a  Szer'usz világ című kötete

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Békebeli fanfiction részlet #10 (A Rudnay-gyilkosságok, Beretva és tőr előzmény, Richárd tükörtörténete)

Buda, 1900. szeptember 24. – Felőlem aztán jöhet maga, a Monarchia császára Pestre, akkor sem érdekel ez a hajcihő! – dohogtam fel-alá sétálva a laborban, miután megkaptam a cikornyás meghívókat a mai napon megérkezett perzsa sah tiszteletére rendezett eseményekre. Viszont, mielőtt az egyik erre kinevezett fiókba elrejtettem volna a borítékokat, Mili a semmiből elém teremve érdeklődött a küldemények tartalmáról. Gondolkodás nélkül válaszoltam őszintén, mikre vagyok hivatalos, láttam az arcán a sápadtságot, miközben a szemei érdeklődőn csillogtak. Tudtam, hogy Hangay kisasszonyt minden esemény hirtelen gyermekké varázsolja, mint aki várja az egész napos jó tettei után a cukorkáját. Nem mondhatom, hogy Mili rossz fát tett volna a tűzre, vagy csintalankodott volna, mégis hidegvérrel közöltem vele, hogy nem nézzük meg egyik programot sem. Visszagondolva, naiv voltam, talán hazudnom kellett volna a meghívók tartalmáról, mert a vacsora során váratlan támadással álltam szemben. Bizony, Mili n

Békebeli fanfiction részletek (Nász és téboly, Szer'usz világ, A Barnum-rejtély nem konkrét folytatás!)

Csakis kedvtelésből, remélhetőleg olyan jeleneteket felsorakoztatva, amik nem lesznek semmire befolyással. Hozzám hasonló Ambrózy rajongóknak, nektek.  Főleg azoknak, akik szerették Mili és Richárd párosítását. A történetrészletek csakis kitalált jelentek, pontosabban a Nász és téboly folytatását képeznék. (Azért feltételes, mert már tervben van valamilyen folytatás, ezzel szerintem egy rajongónak sem írok újat.) Természetesen, az elveimhez mérten írtam, így semmi, fiatal hölgyek megzabolázására okot adó jelenet nem lesz olvasható benne. (Ezt is kifejtettem egy régebbi blogposztomban.) Aki nem olvasta még végig a sorozatot… Az jelenetek nagy része kötődik az utolsó kötethez, többségét még akkor írtam meg, mikor még nem tudtunk semmit a váratlan fordulatról . Szóval, ne vedd véresen komolyan, dőlj hátra és élvezd azt az idilli századfordulós részleteket, amik eddig legfeljebb csak a képzeletekben jelenhettek meg. 1901. nyár, Pest Felébredtem. A város már rég feléledt, miközben a fejem a

Békebeli fanfiction részletek #33 (Mück Mári és Suha Isti - Folytatása a Barnum-rejtélynek)

Buda, 1901. június 10. (Folytatása a Barnum-rejtélynek)

Békebeli fanfiction részletek #30 (A Barnum-rejtély, Richárd és Mili vitája)

1901. április 3. A csörtetés, aminek hangja közeledett a szobámhoz, kiváltképp veszélyre figyelmeztetett. Nem is tévedtem, miután Mili bevágta maga mögött az ajtót. A vöröslő arc és a dühödt pillantás egyből kíváncsivá tett. – Hallja, maga önfejű nadrágos főúr, mikor méltóztatott volna tárgyalni a helyzetünkről? – kérdezte fennhangon Mili, csípőre téve mindkét kezét. – Ezek szerint édesanyám bejelentette a döntési szándékát – tippeltem meg a harag kiváltó okát. – Igen, de még egyszer kérdem, engem miért nem avattak bele? – förmedt továbbra is rám, a mondat végét a szokásához illő toppantással zárva. Ez akaratlanul is mosolya fakasztott, mivel ez a cselekedete mindig arra a vakmerő, vidéki kis leányzóra emlékeztetett, aki elhatározta, hogy bármi történik, megtalálja a nővérét. Viszont az ajtónál ácsorgó nő, aki immáron a feleségem, nem díjazta volna a szórakozottságom, így komoly arccal folytattam a társalgásunk. – Nem értem, mi a gond, hiszen többször is említetted, hogy jobban szerets

Békebeli fanfiction részletek #32 (A Barnum-rejtély, Ambrózy báró és Freistädtler lovag)

Ambrózy villa, Buda, 1901. április 6. Még az időjárás sem kedvezett a hangulatomnak, és csak lapozgattam a napilapot, várva, hogy történjen valami. Viszont utólag megbántam a kívánságom, mert nem éppen arra a történésre számítottam, amibe végül belekeveredtem. Vannak olyan napok, amikor előre számítok rá, hogy valaki fel fog keresni valami bűnügy kapcsán, de mivel ez az eset nem várt kinyomozásra, tagadhatatlanul meglepett. Boskó készségesen tűrte eddigi szeszélyeim, meg is jegyezte pár napja, hogy kezdek felépülni, így teljes nyugalommal jelentette be a látogatót. Még egy mosolyt is villantottam az inas jelentésére, miszerint valami német lovag érkezett. Általában Márika bejelentései szórakoztattak a vicces megjegyzéseivel, akkor mindig kicsit derültebben tudtam fogadni az embereket. Viszont az általam felismert követ megjelenése semmi jóval nem kecsegtetett, mikor Boskó felvezette hozzám.      – Freistädtler Jenő lovag, tiszteletére a báró úrnak – állt meg a követ az ágyam előtt.