Ugrás a fő tartalomra

Békebeli fanfiction részletek #27 (Ármány és kézfogó/Richárd - cselekményleírást tartalmaz!)

1900. november 22.

Nem arról vagyok híres, hogy unatkozzak. Az a nap pedig meglepetéseket tartogatott számomra, ráadásul úgy, hogy a meghökkenés okozója jelen sem volt.
A megérzéseim vezettek rá, hogy mihamarabb visszatérjek a villába. Kora reggel konflist fogtam, és amint üdvözöltem a ház népét, Gáspár bácsit ösztökéltem munkára. Az istállóban félrevonulva mélyültünk a feladatban, amiről azóta sem tettem megemlítést, pedig visszagondolva akár fontos is lehetett volna az esetünk szempontjából.
A nyugodt töprengést csak Terka néni tudta megzavarni a kora délután folyamán, aki sürgetett, hogy térjek vissza mihamarabb a villába, mert valaki beszélni akart velem. Úgy véltem, hogy Mili talált ki valamit, de a drága szakácsnőnk arcán kiülő aggodalom nem épp arra utalt, hogy holmi női csevegésre invitálnak be a házba.
– Mili kisasszonynál csodásabb teremtést nem ismerek, de miként mondani tetszik, az impulzív természete… – hallom az ajtó mögött állva, de a hang gazdáját nem ismertem fel. Feszülten kopogtam be, megszakítva a fellengző dicséretet.
– Hallom, keresnek – szóltam be a helyiségbe ingerülten, mivel nagyon bosszantott, hogy megzavartak. – Csak néhány percem van. Gáspár bácsival épp… Nocsak, a Tarján úr! – lepődtem meg, amint megláttam Vilmost.
– Bocsásson meg, hogy zavarni merészelem, de a hír, amit hoztam, úgy vélem, sokkal fontosabb, mint a lovak, a széna, vagy akármi más az istálló környékén – jegyezte meg Tarján, amire csak meglepetten néztem végig rajta. Tényleg nem értettem, hogy mi lehetett neki fontosabb dolog, mint számomra az, amit Gáspár bácsival próbáltunk kivitelezni.
Édesanyám is érdeklődőn állt szigaretlivel a kezében, mert Vilmos állítása szerint tudja, hol tartózkodik Mili.
– Ezek szerint itthon nincs – biccentettem, magam is szigaretlire gyújtva. – Furcsállottam is, hogy bár én kivételesen a villában tartózkodom, ő ma még egyszer sem rontott rám a kiszámíthatatlan szeszélyeivel.
Tudtam, hogy minden határon túlmentem, de akkor pont az utolsó gondolatom volt a szeleburdi leányzó, végül pedig kiderült számomra, nem is lehetett biztosabb helyen, ahol talán képesek lehettek szemmel tartani.
– Állítólag erővel betört a Pallavicini palotába, és ott botrányt okozott. A ház portása riasztotta a környéken posztoló rendőröket, akik épp akkor értek a helyszínre, mikor Mili egy üveg tintát vágott Bissingen gróf titkárának fejéhez. – mesélte ez a szituációt Vilmos, de az utolsó pontnál túlzottan is eleresztettem a képzeletem, emiatt akaratlanul felnevettem. Tintát?
Mégis sikerült aznap meglepnie Milinek ezzel a machinációjával, és nagyon sajnáltam, hogy legközelebb csak este jutott eszembe, valamit teljesen elfelejtettem. Végigpörgettem a fejemben a délutáni eseményeket, a következményekkel is foglalkozni akartam, mikor a Kaszinó szobájának ágyában fekve hirtelen kinyitottam a szemeim. Elfelejtettem elmenni Miliért!
Már látom előre, hogy édesanyám gyilkos tekintettel fogad, amint megtudja, hogy a kelleténél tovább tartottam benn a kis védencét, de sajnos ez a feladat megmaradt másnap reggelre. Minél több a feladatom, annál nagyobb a hibázási lehetőség, és akkor olyan fontos dolgot feledtem el, amiért tudtam, nincs bocsánat. Viszont, ha tanult volna az esetből a kis segédem, talán hasznosnak is vélhettem akkor ezt a felelőtlen döntésem, hogy nem rohantam az éjszaka közepén érte, de erre csak napok, hetek múltán jöttem rá, ez mekkora hatással volt Milire a meggondolatlan tettének következménye.


Az fikció az alábbi könyvekhez kapcsolódik és segítségül volt az íráshoz:
Böszörményi Gyula Ambrózy báró esetei könyvsorozat Ármány és kézfogó című könyve.




Kép: Pinterest

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Békebeli fanfiction részlet #10 (A Rudnay-gyilkosságok, Beretva és tőr előzmény, Richárd tükörtörténete)

Buda, 1900. szeptember 24. – Felőlem aztán jöhet maga, a Monarchia császára Pestre, akkor sem érdekel ez a hajcihő! – dohogtam fel-alá sétálva a laborban, miután megkaptam a cikornyás meghívókat a mai napon megérkezett perzsa sah tiszteletére rendezett eseményekre. Viszont, mielőtt az egyik erre kinevezett fiókba elrejtettem volna a borítékokat, Mili a semmiből elém teremve érdeklődött a küldemények tartalmáról. Gondolkodás nélkül válaszoltam őszintén, mikre vagyok hivatalos, láttam az arcán a sápadtságot, miközben a szemei érdeklődőn csillogtak. Tudtam, hogy Hangay kisasszonyt minden esemény hirtelen gyermekké varázsolja, mint aki várja az egész napos jó tettei után a cukorkáját. Nem mondhatom, hogy Mili rossz fát tett volna a tűzre, vagy csintalankodott volna, mégis hidegvérrel közöltem vele, hogy nem nézzük meg egyik programot sem. Visszagondolva, naiv voltam, talán hazudnom kellett volna a meghívók tartalmáról, mert a vacsora során váratlan támadással álltam szemben. Bizony, Mili n

Békebeli fanfiction részletek (Nász és téboly, Szer'usz világ, A Barnum-rejtély nem konkrét folytatás!)

Csakis kedvtelésből, remélhetőleg olyan jeleneteket felsorakoztatva, amik nem lesznek semmire befolyással. Hozzám hasonló Ambrózy rajongóknak, nektek.  Főleg azoknak, akik szerették Mili és Richárd párosítását. A történetrészletek csakis kitalált jelentek, pontosabban a Nász és téboly folytatását képeznék. (Azért feltételes, mert már tervben van valamilyen folytatás, ezzel szerintem egy rajongónak sem írok újat.) Természetesen, az elveimhez mérten írtam, így semmi, fiatal hölgyek megzabolázására okot adó jelenet nem lesz olvasható benne. (Ezt is kifejtettem egy régebbi blogposztomban.) Aki nem olvasta még végig a sorozatot… Az jelenetek nagy része kötődik az utolsó kötethez, többségét még akkor írtam meg, mikor még nem tudtunk semmit a váratlan fordulatról . Szóval, ne vedd véresen komolyan, dőlj hátra és élvezd azt az idilli századfordulós részleteket, amik eddig legfeljebb csak a képzeletekben jelenhettek meg. 1901. nyár, Pest Felébredtem. A város már rég feléledt, miközben a fejem a

Békebeli fanfiction részletek #33 (Mück Mári és Suha Isti - Folytatása a Barnum-rejtélynek)

Buda, 1901. június 10. (Folytatása a Barnum-rejtélynek)

Békebeli fanfiction részletek #30 (A Barnum-rejtély, Richárd és Mili vitája)

1901. április 3. A csörtetés, aminek hangja közeledett a szobámhoz, kiváltképp veszélyre figyelmeztetett. Nem is tévedtem, miután Mili bevágta maga mögött az ajtót. A vöröslő arc és a dühödt pillantás egyből kíváncsivá tett. – Hallja, maga önfejű nadrágos főúr, mikor méltóztatott volna tárgyalni a helyzetünkről? – kérdezte fennhangon Mili, csípőre téve mindkét kezét. – Ezek szerint édesanyám bejelentette a döntési szándékát – tippeltem meg a harag kiváltó okát. – Igen, de még egyszer kérdem, engem miért nem avattak bele? – förmedt továbbra is rám, a mondat végét a szokásához illő toppantással zárva. Ez akaratlanul is mosolya fakasztott, mivel ez a cselekedete mindig arra a vakmerő, vidéki kis leányzóra emlékeztetett, aki elhatározta, hogy bármi történik, megtalálja a nővérét. Viszont az ajtónál ácsorgó nő, aki immáron a feleségem, nem díjazta volna a szórakozottságom, így komoly arccal folytattam a társalgásunk. – Nem értem, mi a gond, hiszen többször is említetted, hogy jobban szerets

Békebeli fanfiction részletek #32 (A Barnum-rejtély, Ambrózy báró és Freistädtler lovag)

Ambrózy villa, Buda, 1901. április 6. Még az időjárás sem kedvezett a hangulatomnak, és csak lapozgattam a napilapot, várva, hogy történjen valami. Viszont utólag megbántam a kívánságom, mert nem éppen arra a történésre számítottam, amibe végül belekeveredtem. Vannak olyan napok, amikor előre számítok rá, hogy valaki fel fog keresni valami bűnügy kapcsán, de mivel ez az eset nem várt kinyomozásra, tagadhatatlanul meglepett. Boskó készségesen tűrte eddigi szeszélyeim, meg is jegyezte pár napja, hogy kezdek felépülni, így teljes nyugalommal jelentette be a látogatót. Még egy mosolyt is villantottam az inas jelentésére, miszerint valami német lovag érkezett. Általában Márika bejelentései szórakoztattak a vicces megjegyzéseivel, akkor mindig kicsit derültebben tudtam fogadni az embereket. Viszont az általam felismert követ megjelenése semmi jóval nem kecsegtetett, mikor Boskó felvezette hozzám.      – Freistädtler Jenő lovag, tiszteletére a báró úrnak – állt meg a követ az ágyam előtt.