Ugrás a fő tartalomra

Békebeli fanfiction részletek #31 (A Barnum–rejtély fiktív folytatás, Richárd szemszög)

Ambrózy villa, Buda, 1901. június
 

A tavasz olyan hirtelen szökött be a szoba ablakán, hogy a reggelt köszöntő madarak dalára gondolkodás nélkül felpattant a szemem. Hetek után végre úgy ébredtem fel, hogy nem éreztem fájdalmat és a legnagyobb csendben, tettre készen másztam ki az ágyból.
    A papucsot keresve, amit ismételten sikeresen az ágy alá löktem, megéreztem, hogy a pizsamám ujját egy kéz finoman megfogta. Értetlenül lestem a másik oldalamra, ahol Mili álomba merülve motyogott valamit halkan.

     Jómagam nehezen szoktam hozzá, hogy a mellettem buzgólkodó nő, akit már jó pár hónapja a feleségemként nevezhetek, minden reggel mellettem ébred. Emellett Mili azt nem szokta meg, hogy már felgyógyultnak számítok, és nem kell minden áron az ágyban tartani.
    Amint kinyitottam az ajtót, Márikát láttam elrohanni a folyósón, valószínűleg azért, hogy szóljon a szakácsnőnek. Mióta édesanyám hazatért Tanára, egy nyugodtabb és állandósult menetrend vette kezdetét a mindennapjainkban. Valószínűleg Isti és Herrdoktor keze van a dologban, hogy senki nem keresett minket, pedig szép számmal olvastam az újságokban az érdekes eseteket.
    A reggeli után egyből a laborba indultam. Túl szép volt a nap, így homlokráncolva néztem szét a szobában. Az ablakhoz lépve a brokátfüggönyöket elhúztam, és még az erkélyre nyíló franciaablakot is kinyitottam. Nagy levegőt véve végül nekifogtam a három asztal káoszát felszámolni.
    Vártam, mikor kopogtat be hozzám Mili és epekedtem titkon a dicséretére, aminek ígérete el is jött, és egy pillantást vetettem a scioptikonra, amit mindketten előszeretettel használtunk képek tanulmányozására.
    Aznap csak a napi híreket beszéltük meg és a bűnügyi rovat eseteit boncolgattuk. Közben Mili bevállalta, hogy a könyvespolcokat leporolja, pedig győzködtem, hogy inkább fogadok egy cselédet, mert ha a mama megtudja, hogy a nejem takarításra adja a fejét, még kitér a hitéből és visszaköltözik hozzánk. Mili viszont teljes természetességgel érvelt amellett, hogy senkit ne engedjek be ebbe a szobába rajta kívül, mivel túl sok bizalmas dolgunk van, amivel bármikor visszaélhetnek. Nem mertem vele már délelőtt összeveszni már csak annak a ténynek okából sem, hogy tudok róla, pár hónapja Márika is látta már a labor káoszát.

    Ebéd után felvonultam a szobámba, hogy a levelezésekkel foglalkozzam, míg Mili meghívta Erdős Renéet, hogy barátnős csevegéssel kifaggatta a pesti pletykákról. Teljes nyugalommal szivaroztam, és meditálva vártam a vacsorát.

Az asztalhoz ülve nem kerülte el a figyelmem, hogy Mili túl feszesen tartja az evőeszközöket a kezében. Nem kezdett el beszélni, ahogyan előtte tette az elmúlt napokban, inkább maga elé nézve várta, hogy tálalják a vacsoránk.
    – Ma milyen hírrel szórakoztatott a nagy költőnőnk? – érdeklődtem finoman tapogatózva, mi gondolkodtatta el ennyire Milit.
    – Nem megyünk el nászútra? – kérdezte köntörfalazás nélkül felnézve rám Mili.
    Hirtelenjében nem tudtam, hogy mit csináljak, és döbbenten jutottam a tényre, hogy nem éppen olyan pesti asszonyt akartam magam mellett látni, mint amilyenné kezdi Renée formálni.
    – Miért kellene mennünk és hova gondoltad? – türelmet erőltetve puhatolóztam tovább, miért akart utazásra sarkallni.
    – Azt nem tudom, de még a végén felhánytorgatják, hogy friss házasként nem mentünk nászútra – felelt csendesen Mili, a hangja elhalkult, mintha maga sem hitte volna, hogy elhagyta a száját a megjegyzése.
    – Ugye tudod, hogy sok ember nem teheti meg az Adriára utazást – érveltem a legegyszerűbb ténnyel.
   – A szülei nem mentek el annak idején? – tette fel árgus szemekkel rám tekintve a következő személyes kérdést, amivel próbált rám hatni, teljesen esélytelenül.
   – Valószínű, hogy elmentek, mivel a bátyám, István Nizzában született. Viszont nem értem, nekünk miért kellene mennünk? – meg sem vártam a válaszát, a villámra szúrva egy húsdarabot ecseteltem tovább a tényeket. – Ambrózy báróné, aki tudtommal akárhányszor kilép a villából, sőt ki sem kell tennie a lábát, mindig belefut egy bűnügybe, kérdezi tőlem, hogy miért nem vagyok hajlandó a fővárost elhagyni? Nos, nem kertelek Mili, de a munkánkból kifolyólag sem tudunk kedvünk szerint mozdulni, és nem tudom, mióta is érdekel az, hogy a pesti arisztokraták, akiket még édesanyám is megvetően lenéz, mit mondanak a hátunk mögött. Ha édesanyám nem szólt bele, akkor nagy valószínűséggel nem akkora bűn kihagynunk egy olyan felső körös elvárást, mint a külföldi nászút megtételét.
  A megjegyzésem nem maradt reakció nélkül, Mili döbbenete elárulta, hogy túl messzire mentem. Viszont kicsit sem bírtam magammal, felálltam az asztaltól és Mili mellé léptem. Lehajoltam hozzá, hogy a fejünk egy magasságban legyen. 
    – Ígérem, kompenzálom a hiányt – feleltem szemébe nézve, kellemesen csendes hangnemben. – Viszont, ha panaszt nyújtasz be az édesanyámnak a levelezésben, teszek róla, hogy olyan helyre küldelek nyomozni, ahova nászútra szokás utazni.
    – Ezt vegyem fenyegetésnek Richárd? – lesett vissza érdeklődőn Mili. – Amúgy is, ha így óhajtasz elküldeni a villából, az számomra teljesen pezsdítő.
     – Talán unatkozol, drága kicsit feleségem? – kérdeztem felhúzott szemöldökkel, miközben egy gyors csókot leheltem az orcájára.
    Választ nem kaptam, mivel szerfelett tudtak időzíteni az alkalmazottjaink, és amint Militől elhajoltam, kopogtak az ajtón.
     – Mi történt István? – lestem az ajtóban álló nyurga férfira, nem tudva, milyen hírt hozott.
     – A kapitány úr akar beszélni a nagyságosékkal. Biztos nagy balhé történt, mert a kapun is képes lett volna bemászni, szerencséjére a Bogi mellettem volt.
    Nem vártam meg, hogy Rudnayból rágcsálni való legyen a kutyánk által, így sietve behívtam magunkhoz, ezzel is nyomatékosítva a tényt, hogy ismételten elfoglaltak leszünk Milivel.

  


Az fikció az alábbi könyvekhez kapcsolódik és segítségül volt az íráshoz:
Böszörményi Gyula Ambrózy báró esetei könyvsorozat A Barnum-rejtély és a Rudnay-gyilkosságok című könyve.

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Békebeli fanfiction részlet #10 (A Rudnay-gyilkosságok, Beretva és tőr előzmény, Richárd tükörtörténete)

Buda, 1900. szeptember 24. – Felőlem aztán jöhet maga, a Monarchia császára Pestre, akkor sem érdekel ez a hajcihő! – dohogtam fel-alá sétálva a laborban, miután megkaptam a cikornyás meghívókat a mai napon megérkezett perzsa sah tiszteletére rendezett eseményekre. Viszont, mielőtt az egyik erre kinevezett fiókba elrejtettem volna a borítékokat, Mili a semmiből elém teremve érdeklődött a küldemények tartalmáról. Gondolkodás nélkül válaszoltam őszintén, mikre vagyok hivatalos, láttam az arcán a sápadtságot, miközben a szemei érdeklődőn csillogtak. Tudtam, hogy Hangay kisasszonyt minden esemény hirtelen gyermekké varázsolja, mint aki várja az egész napos jó tettei után a cukorkáját. Nem mondhatom, hogy Mili rossz fát tett volna a tűzre, vagy csintalankodott volna, mégis hidegvérrel közöltem vele, hogy nem nézzük meg egyik programot sem. Visszagondolva, naiv voltam, talán hazudnom kellett volna a meghívók tartalmáról, mert a vacsora során váratlan támadással álltam szemben. Bizony, Mili n

Békebeli fanfiction részletek (Nász és téboly, Szer'usz világ, A Barnum-rejtély nem konkrét folytatás!)

Csakis kedvtelésből, remélhetőleg olyan jeleneteket felsorakoztatva, amik nem lesznek semmire befolyással. Hozzám hasonló Ambrózy rajongóknak, nektek.  Főleg azoknak, akik szerették Mili és Richárd párosítását. A történetrészletek csakis kitalált jelentek, pontosabban a Nász és téboly folytatását képeznék. (Azért feltételes, mert már tervben van valamilyen folytatás, ezzel szerintem egy rajongónak sem írok újat.) Természetesen, az elveimhez mérten írtam, így semmi, fiatal hölgyek megzabolázására okot adó jelenet nem lesz olvasható benne. (Ezt is kifejtettem egy régebbi blogposztomban.) Aki nem olvasta még végig a sorozatot… Az jelenetek nagy része kötődik az utolsó kötethez, többségét még akkor írtam meg, mikor még nem tudtunk semmit a váratlan fordulatról . Szóval, ne vedd véresen komolyan, dőlj hátra és élvezd azt az idilli századfordulós részleteket, amik eddig legfeljebb csak a képzeletekben jelenhettek meg. 1901. nyár, Pest Felébredtem. A város már rég feléledt, miközben a fejem a

Békebeli fanfiction részletek #33 (Mück Mári és Suha Isti - Folytatása a Barnum-rejtélynek)

Buda, 1901. június 10. (Folytatása a Barnum-rejtélynek)

Békebeli fanfiction részletek #30 (A Barnum-rejtély, Richárd és Mili vitája)

1901. április 3. A csörtetés, aminek hangja közeledett a szobámhoz, kiváltképp veszélyre figyelmeztetett. Nem is tévedtem, miután Mili bevágta maga mögött az ajtót. A vöröslő arc és a dühödt pillantás egyből kíváncsivá tett. – Hallja, maga önfejű nadrágos főúr, mikor méltóztatott volna tárgyalni a helyzetünkről? – kérdezte fennhangon Mili, csípőre téve mindkét kezét. – Ezek szerint édesanyám bejelentette a döntési szándékát – tippeltem meg a harag kiváltó okát. – Igen, de még egyszer kérdem, engem miért nem avattak bele? – förmedt továbbra is rám, a mondat végét a szokásához illő toppantással zárva. Ez akaratlanul is mosolya fakasztott, mivel ez a cselekedete mindig arra a vakmerő, vidéki kis leányzóra emlékeztetett, aki elhatározta, hogy bármi történik, megtalálja a nővérét. Viszont az ajtónál ácsorgó nő, aki immáron a feleségem, nem díjazta volna a szórakozottságom, így komoly arccal folytattam a társalgásunk. – Nem értem, mi a gond, hiszen többször is említetted, hogy jobban szerets

Békebeli fanfiction részletek #32 (A Barnum-rejtély, Ambrózy báró és Freistädtler lovag)

Ambrózy villa, Buda, 1901. április 6. Még az időjárás sem kedvezett a hangulatomnak, és csak lapozgattam a napilapot, várva, hogy történjen valami. Viszont utólag megbántam a kívánságom, mert nem éppen arra a történésre számítottam, amibe végül belekeveredtem. Vannak olyan napok, amikor előre számítok rá, hogy valaki fel fog keresni valami bűnügy kapcsán, de mivel ez az eset nem várt kinyomozásra, tagadhatatlanul meglepett. Boskó készségesen tűrte eddigi szeszélyeim, meg is jegyezte pár napja, hogy kezdek felépülni, így teljes nyugalommal jelentette be a látogatót. Még egy mosolyt is villantottam az inas jelentésére, miszerint valami német lovag érkezett. Általában Márika bejelentései szórakoztattak a vicces megjegyzéseivel, akkor mindig kicsit derültebben tudtam fogadni az embereket. Viszont az általam felismert követ megjelenése semmi jóval nem kecsegtetett, mikor Boskó felvezette hozzám.      – Freistädtler Jenő lovag, tiszteletére a báró úrnak – állt meg a követ az ágyam előtt.