Ugrás a fő tartalomra

Békebeli fanfiction részletek #32 (A Barnum-rejtély, Ambrózy báró és Freistädtler lovag)

Ambrózy villa, Buda, 1901. április 6.

Még az időjárás sem kedvezett a hangulatomnak, és csak lapozgattam a napilapot, várva, hogy történjen valami. Viszont utólag megbántam a kívánságom, mert nem éppen arra a történésre számítottam, amibe végül belekeveredtem. Vannak olyan napok, amikor előre számítok rá, hogy valaki fel fog keresni valami bűnügy kapcsán, de mivel ez az eset nem várt kinyomozásra, tagadhatatlanul meglepett.
Boskó készségesen tűrte eddigi szeszélyeim, meg is jegyezte pár napja, hogy kezdek felépülni, így teljes nyugalommal jelentette be a látogatót. Még egy mosolyt is villantottam az inas jelentésére, miszerint valami német lovag érkezett. Általában Márika bejelentései szórakoztattak a vicces megjegyzéseivel, akkor mindig kicsit derültebben tudtam fogadni az embereket. Viszont az általam felismert követ megjelenése semmi jóval nem kecsegtetett, mikor Boskó felvezette hozzám.
    – Freistädtler Jenő lovag, tiszteletére a báró úrnak – állt meg a követ az ágyam előtt.
    – Miben állhatok, ha megbocsát, éppen ülve a segítségére? – érdeklődtem udvariasan, lassan kitudakolva a vizitének okát.
    – Talán hallotta a báró úr, hogy egy szépséges madárka messzire repült a kalitkájából és nekem nagy késztetésem van arra, hogy befogadjam. Legjobb információm szerint önnek sok köze van a dologhoz.
    Próbáltam nem felsóhajtani, mert szerfelett untatott, hogy a perzsák folyamatosan kertelnek. A madárka szóról sejteni kezdtem, hogy valami nő van a dologban, de nem volt tiszta előttem, hogy három feleség mellett hogy van ideje és ereje még egy nőre figyelni. Egyből eszembe is jutott Mili, eljátszva a rövid gondolattal, hogy ha én is muzulmán lennék, őrült lennék mellé másik feleséget nézni.
    – Tisztázná előttem ennek a madárkának a valódi kilétét és milyen minőségben ismerhetem? – szólaltam meg, remélve, hogy nem olyan személy után kajtat, akihez bármi közöm is lenne. Még egy nővel foglalkozni igazán reményvesztett vállalkozás a részemről.
    – A kedves sógornője, Hangay Emma kezét szeretném megkérni – felelte egyenesen Freistädtler lovag.
    – A sógorától? – nyögtem ki meglepetten. Majdnem imát kezdtem rebegni, remélve, hogy a drága kis feleségem és a komornája nem unatkozik annyira a cirkuszban, hogy szerencsétlen Emma kiházasításával foglalkoznak, ráadásul egy ilyen perzsához.
    – A legközelebbi eltartójához szerettem volna fordulni, mielőtt Marosvásárhelyre utaztam volna – magyarázkodott a követ. – Bíztam benne, hogy a közvetlen birtokosa, ön, báró úr hamarabb ad engedélyt a frigyre.
    Eltartó? Birtokos? Mi vagyok én, kérem szépen? Igaz, a perzsák vagy éppen a muzulmánok erről másként vélekednek, de ez a mi családunkban nem szokás.
    – A családunkban a nők szabad akaratukból dönthetik el, kihez óhajtanak hozzámenni – jelentettem ki határozottan. – Bár ezt jómagam sem tartom egészen helyénvalónak, mégsem érzem jogosultnak magam arra, hogy Emma kisasszony kezét a konzulnak adjam – magyaráztam el az álláspontomat, mivel tényleg semmi jogot nem akartam Emma felett formálni. Felnőtt, önálló nő, egy modern világban, és sosem akartam neki azt a sorsot szánni, mint amin Milivel átestünk.
    Freistädtler lovag értetlenül pislogott rám, nehezen feldolgozva a cirádás elutasításomat.
    – Számomra úgy tűnik, – szólalt meg végül a köve, – hogy az Ambrózy családban, bármily ősi, tiszteletére méltó, kékvérű família is, immár a nők hordják a nadrágot. Javaslom, hogy mihamarabb szerezze vissza az említett ruhaneműjét, és ha kell, pálcával tanítsa meg a rokonságában lévő nőket arra, hol a helyük.
    A kijelentésére meg sem tudtam szólalni, ökölbe szorított kézzel, gondolkodás nélkül pattantam fel az ágyból, hogy a karnyújtásnyira helyezett sétapálcámmal tanítsam meg én magam arra, hol a helye a perzsa lovagnak. Boskó szerencsére mellettem termett és visszaparancsolt az ágyba, hogy ne szakadjon fel még jobban a sebem, amit kezdtem ismét érezni.
    – Nem sértésnek, inkább jó tanácsnak szántam – hebegte a lovag, látva, hogy mennyire dühbe jöttem a kijelentésére.
    – Ugye tudja, hogy ha jobb egészségben talált volna menten párbajra hívtam volna? – sziszegtem fájdalmamban, visszamászva az ágyba.
    – A párbajtól ezzel eltekintenék, mivel egyikünk részéről sem hangzott el semmiféle sértés, a fegyveres elégtétel absolute supervacaneus. (teljességgel szükségtelen)
    – Egyetértek, nézzük szükségtelennek ezt a találkozót – biccentettem, és eligazgatva az ágyneműt mélyen farkasszemet néztem a konzullal, ezzel jeleztem, hogy ideje távoznia.
    – A szándékom megmásíthatatlan, ha kell, akkor embereket bérelek fel, hogy kiderítsék, a báró úr hova rejtette el Emma kisasszonyt. Változatlanul a háremem negyedik ékköveként tekintek, még akkor is, ha a hölgy egyelőre makacskodik.
    Freistädtler lovag felfoghatatlanul gyorsan távozott, ellenben a szavai még percekig a fülemben csengtek. Boskó is csak percekkel később javasolta, hogy a kötést le kellene cserélni és szólni Tarján Vilmosnak, hogy mihamarabb keresse elő a család nőtagjait, minél hamarabb figyelmeztetve őket a rájuk leső veszélyre. Egyszeriben nem akartam elhinni a hallottakat, a javaslatot, amit a konzul ajánlott volna, hogy regulázzam meg a családom nőnemű tagjait. Boskó véleményét nem kellett kikérnem az esetről, mivel egyöntetű lenne a véleményünk, hogy ha ilyen fenyítésekhez folyamodnék, ott a nők hamarabb betartanának, mi több, még nagyobb hatalommal élve, élükön édesanyámmal én húznám a rövidebbet.


Az fikció az alábbi könyvekhez kapcsolódik és segítségül volt az íráshoz:
Böszörményi Gyula Ambrózy báró esetei könyvsorozat A Barnum-rejtély című könyve.

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Békebeli fanfiction részletek #31 (A Barnum–rejtély fiktív folytatás, Richárd szemszög)

Ambrózy villa, Buda, 1901. június   A tavasz olyan hirtelen szökött be a szoba ablakán, hogy a reggelt köszöntő madarak dalára gondolkodás nélkül felpattant a szemem. Hetek után végre úgy ébredtem fel, hogy nem éreztem fájdalmat és a legnagyobb csendben, tettre készen másztam ki az ágyból.      A papucsot keresve, amit ismételten sikeresen az ágy alá löktem, megéreztem, hogy a pizsamám ujját egy kéz finoman megfogta. Értetlenül lestem a másik oldalamra, ahol Mili álomba merülve motyogott valamit halkan.        Jómagam nehezen szoktam hozzá, hogy a mellettem buzgólkodó nő, akit már jó pár hónapja a feleségemként nevezhetek, minden reggel mellettem ébred. Emellett Mili azt nem szokta meg, hogy már felgyógyultnak számítok, és nem kell minden áron az ágyban tartani.      Amint kinyitottam az ajtót, Márikát láttam elrohanni a folyósón, valószínűleg azért, hogy szóljon a szakácsnőnek.  Mióta édesanyám hazatért Tanára, egy nyugodtabb...

Békebeli fanfiction részletek #33 (Mück Mári és Suha Isti - Folytatása a Barnum-rejtélynek)

Buda, 1901. június 10. (Folytatása a Barnum-rejtélynek)

Békebeli fanfiction részlet #8 (Leányrablás Budapesten, folytatás)

Ambrózy villa, 1900, május 8-9. Mili Hosszú utazás után végre visszatértem Budára, mivel két napja látogattuk meg Papuskát. Elfogott az aggodalom, hogy magára kellett hagynom, de tisztában van vele, amíg nem tudom meg Emma miért jutott el oda, ahova, addig nem fogok hazatérni. Nem árultam el neki, hogy aznap este közelebb voltam hozzá, mint az elképzelhette. Mivel nem esett szó arról, hogy még aznap este visszautazunk a székesfővárosba, az estét a Transilvania hotelben töltöttük. Másnap reggel indultunk neki a hosszú vonatútnak, ami számomra nagyobb kihívást jelentett, mint Richárdnak, aki majdhogynem képes volt az egész utat szó nélkül mellettem tölteni. Késő délután, a villába belépve Terka néni kitörő örömmel fogadott, Agáta mama is nyugodt tartással köszöntött otthonában. Vacsora után engem pihenésre elbocsátott a szobámba, de nem kerülte el a figyelmem, hogy Richárd követte édesanyját a szalonba. Annyira mégsem voltam fáradt, hogy elaludjak, mert olvasás közben hallottam meg, hogy...

Békebeli fanfiction részletek #28 (Nász és téboly/Richárd - fogságban)

1901. március 6-13. Próbáltam kitalálni, hol lehettem, de a tarkómra mért ütés utófájdalma miatt nehezen nyitottam ki a szemem. Sötétség fogadott, mozdulni nem bírtam, és halovány képek jutottak eszembe, mi is történt valójában. Legszívesebben káromkodtam volna, viszont megnyugtatott az a tudat, hogy láttam az este a Vérmezőn elsétálni egy embert, aki valószínű, észrevett minket Vilmossal és azt is, hogyan hurcoltak el. Nagyon reméltem, hogy mihamarabb jelentést fog tenni a rendőrségen. Ettől függetlenül az emberek viselkedését tanulmányozva felkészültem arra, hogy a szemtanúból önként nem lehet majd vallomást kiszedni, mert úgy fog tenni, mint aki semmit nem látott. Emlékezetemben ott maradt a lovak patkóinak hangja, egy lánc csörgése és az ajtóra került lakat kattanása. Ezekből gyorsan összeállt előttem a helyzetem, hogy konflissal ismételten sikerült elrabolniuk, és bilincsbe verve zártak be egy sötét helyiségbe. Felettébb hideg volt, gyanítottam, hogy pincébe kerültem, és igyekezt...

Békebeli fanfiction részlet #9 (Nász és téboly 17. fejezet Bárótlanul - alternatív előzmény)

Pest, 1901. március 5-6. A harmadik nap Milivel gyorsabban eljött, mint a tavasz. Feszélyezve és titkolózva lépdeltünk még a saját lakásunkban is, mert jelenleg senki nem tudta rajtunk kívül, mi is a tényleges helyzet. Bosszantott a tudat, hogy nem találom a keresett illetőt, pedig már Tarján Vilmost is erősen belekevertem, hogy forgassa fel nekem a várost, azért az emberért, akitől választ kaphatunk. Az előző két nap káosza mellett nemhogy aludni, pihenni sem volt lehetőségem, miközben nem kerülte el a figyelmem Mili aggódó tekintete, ahányszor csak kiléptem éjszaka a hálószobából, magára hagyva hitvesem. Magát a tényt, hogy Mili a feleségem, nem tudom hova tenni, mert képtelen vagyok elfogadni a helyzetet. Már az első, közösen töltött este elmondtam a véleményem, tudom, hogy Wâr mit várhat, de nem szerzem meg neki azt az örömöt, hogy tönkretegyem Mili életét és elképzeléseit. Már így is eléggé belerángattam ebbe a kényszerbe, de el kell ismernem, jól állja a kihívásokat. Úgy véltem, ...