Ugrás a fő tartalomra

Békebeli fanfiction részlet #3 (Leányrablás Budapesten, Richárd tükörtörténete)

1900. március 9.

Teljesen szokványos napnak nézek elébe. Csak remélni tudom, hogy jövő héten lesz dolgom. Hiszen, mindig történik valami.
Éppen csak rendbe szedtem magam, mikor a friss újság az asztalomra került. Nem érek rá lustálkodni, tudva, hogy akár a nemsokára olvasott napilapban is találhatok valami érdekes ügyet, amit szemre kell vételeznem a helyszínen. Ha mára nem lesz semmi, akkor délután ellátogatok a kaszinóba.
A szöveg kibogarászása után lesétáltam az étkezőbe, ahol már várt a reggeli, a kávé és édesanyám, még a korai időpont ellenére is. A kedves mama nem hánytorgatja fel, hogy nem társalgok vele, helyette a bőséges ételre koncentrálok, erőt gyűjtve a mai naphoz. Sosem lehet tudni, mit fog hozni még a mai nap, még akkor is, ha már most körvonalazódott, mi lesz a programom.

A reggeli után mama félrevonult néhai apám dolgozószobájába, hogy a költségvetéseket újraszámolja, én magam többnyire feleslegesnek tartom ezt a tevékenységet, mivel alig költünk bármire is. Minden valószínűséggel ez csak egy lefoglaló cselekedet a részéről, hogy a fejében levő gondolatokat rendezze.
Elindultam a folyosón, a konyha előtt, a félig nyitott ajtó mögül, csörömpölés zaja ütötte meg a fülem. Terka néni rendületlenül végezte dolgát, miközben a szemem már az ablakra terelődött, ahol az István tevékenykedett. Pontosabban, próbálta feladatát végezni, ha nem követné mindenhova egy fekete szőrgombóc, akire hiába szólt erélyesen a villa mindenese, jóízű vakkantásokkal ugrálta körbe a tétlenkedő fiút. Ez addig tartott, míg ki nem léptem az ajtón, mert erre, mintegy megérzésre, talán az ajtó kinyitásának hangjára a szőrgombóc hirtelen megfordult és kitörő boldogsággal elkezdett rohanni felém. Soha életemben nem láttam nőnemű egyedet, aki ennyire örült volna, ha csak a közelébe tévedtem.
– Ül Bogi! – szóltam a kutyára, mikor a lábam elé toppant. Bogi engedelmesen szót fogadott a parancsomra, miközben csaholva várta az elismerést és egy kis fejsimogatást. Lopva körülnéztem, de senki nem volt a környéken, így halkabban megdicsértem a hű házőrzőnk, és még a buksijának simogatását sem vontam meg tőle. A sötétbarna szembogarak elégedetten néztek vissza rám.
„Te önzetlenül elfogadsz olyannak, amilyen vagyok.” – futott át a gondolat a fejemen, nem tudva, mire is értem. Visszatértem a villába, hogy félrevonuljak a laborba. Az újságban semmi érdekes nem volt, így tehetetlenül sétáltam fel-le a helyiségben. Valójában értem, mi folyik körülöttem, csak nem tudom, meddig szándékozik mindenki sajnálkozón viselkedni velem szemben.
„Baleset volt, nem tehetek róla.” – szinte minden nap, az elmúlt években ezt mondogattam magamban, hátha beletörődök. Pedig nem. Akaratlanul is a labor másik ajtajára lestem, ami egy szobába vezetett. Ennyi év után is tudom, hogy bolond voltam. Mert hinni és bízni akartam Benne, de jól megfigyelhetők az eredmények, hogy a hölgyekben tényleg rengeteg fondorlat lakozik. Persze, férfiként nem terhelnek le olyan, nőket folyton foglalkoztató kötelezettségekkel, mint házasság és családalapítás, de mégiscsak maholnap közeledek a harminc fele. Tudom, hogy a mama aggódik, hiába a busás vagyon meg a családi kiváltság, lássuk be, nem egy félkarú férfi a fiatal hölgyek ideálja.
Csak onnan vettem észre az idegességem, hogy akaratlanul is a második cigarettát gyújtottam meg. Melyik a fullasztóbb? A dohányfüst vagy a női akaratosság?
Tehetetlen lézengés, meg egy istenien finom ebéd után visszatértem a szobámba, készülvén a késő délutáni, esti dorbézolásra. Valójában évek óta mértékkel fogyasztok alkoholt, a pénzt nem herdálom el kártyázásra, de megnyugtató a férfiak társasága a kaszinóban, ahonnan mindig elégedettséggel távozok, tudva, hogy újabb információkat és titkokat tudtam meg, vagy csak rájövök, milyen jó dolgom van addig, míg nincs egy asszony a háznál. Ami nagyon úgy tűnik, meg, ha rajtam múlik, még jó ideig nem is lesz.

Kezdett lemenni a nap, elbúcsúztam a háziaktól, elindultam a fogaskerekű állomás felé, fogtam egy konflist, ami akár a világ végére is elvihetett volna, annyira mindegy volt jelenleg, hova tartok. Már javában Pesten jártam, mikor hirtelen megálltunk. A lovak idegesen nyerítettek, ki is lestem az ablakon, mi történt, de a látvány megijesztett.
Miért velem történik ilyesmi? Egy megtébolyult nőszemély pont az én konflisom találta ideálisnak arra, hogy végezzen magával?
Meglátva a lovak elé esett hölgyet, tudtam, hogy mit akarok tenni. Egészen fiatal, szinte még leány tárult a szemem elé, aki látszólag kirohant a házból. Miért, majd arra később kerítek sort. Remélem, még időben segíthetek rajta.
„Egyszer már elszúrtam, másodjára nem fogom.” – segítséget megtagadva felkaptam, azonnal megváltozott esti program gyanánt orvoshoz viszem. Talán egy jel, hogy a múltban elkövetett hibáim megbocsátást nyerjenek. Ha így van, nem futamodok meg. Megmentem.



Az fikció az alábbi könyvhöz kapcsolódik és segítségül volt az íráshoz:
Böszörményi Gyula Ambrózy báró esetei könyvsorozat
Leányrablás Budapesten című kötete

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Békebeli fanfiction részletek #33 (Mück Mári és Suha Isti - Folytatása a Barnum-rejtélynek)

Buda, 1901. június 10. (Folytatása a Barnum-rejtélynek)

Békebeli fanfiction részletek #32 (A Barnum-rejtély, Ambrózy báró és Freistädtler lovag)

Ambrózy villa, Buda, 1901. április 6. Még az időjárás sem kedvezett a hangulatomnak, és csak lapozgattam a napilapot, várva, hogy történjen valami. Viszont utólag megbántam a kívánságom, mert nem éppen arra a történésre számítottam, amibe végül belekeveredtem. Vannak olyan napok, amikor előre számítok rá, hogy valaki fel fog keresni valami bűnügy kapcsán, de mivel ez az eset nem várt kinyomozásra, tagadhatatlanul meglepett. Boskó készségesen tűrte eddigi szeszélyeim, meg is jegyezte pár napja, hogy kezdek felépülni, így teljes nyugalommal jelentette be a látogatót. Még egy mosolyt is villantottam az inas jelentésére, miszerint valami német lovag érkezett. Általában Márika bejelentései szórakoztattak a vicces megjegyzéseivel, akkor mindig kicsit derültebben tudtam fogadni az embereket. Viszont az általam felismert követ megjelenése semmi jóval nem kecsegtetett, mikor Boskó felvezette hozzám.      – Freistädtler Jenő lovag, tiszteletére a báró úrnak – állt meg a követ az ágyam előtt.   

Békebeli fanfiction részletek #29 (Szer’usz világ folytatása, A Barnum-rejtély eltérő folytatása/Richárd - hazatérés)

Pest, 1901. április 2–8.      Vannak olyan pillanatok az életben, amikor nem lehet eldönteni, félve vagy örömmel izguljak a rám váró eseményekre. Ilyen helyzet állt elő, mikor konflisban ülve indultam haza. Édesanyám kíséretében távoztam a kórházból, Milit otthon marasztalta, valószínű azért, hogy megfelelően fogadhassanak mondhatni újdonsült otthonomban, amiben alig volt alkalmam tartózkodni.      – Fogadom, mindent felforgattak a lakásban – szólaltam meg, amint elhagytuk a Lánchidra vezető utcát és ráhajtottunk a Sugárútra.      – Annyit nem voltál távol. Legyél türelmes, hiszen még csak most tanul bele a dolgokba, miközben a komornája is nevelésre szorul – felelte édesanyám, szeméből türelemre intés kérelme tükröződött.      – Csak melyikük neveli a másikat? – sóhajtottam kellemetlen érzésekkel telve, egy pillantást vetve az ablakon keresztül látható épületek felé. Akkor már aggódni kezdtem a negyed órán belül megtörténő hazatérésem kapcsán.      – Látja fiam, ezzel sem kell foglalk

Békebeli fanfiction részlet #15 (Szer'usz világ, A Barnum-rejtély alternatív folytatása, Richárd szemszögéből)

Mindörökké várni, valami érdekesre, valami újra, de addig sem lehet ölbe tett kézzel ücsörögni, főleg, ha váratlan történet motoszkál a fejben. Ezzel a történettel kapcsolatban pedig még sok kérdés nyitott, mivel pontos hónapot, napot csak a következő kötet megjelenése után kaphat. (emiatt nem kőbe vésett a történet, valószínű lesznek szituációk, amik el fognak térni a lehetséges, eredeti történetszáltól) Meséljen ismét Ambrózy báró, hiszen ritka Tőle, hogy szóra bírható. Buda, Ambrózy-villa 1901. Legelőször a kutya ugatása, ezzel együtt István kiabálása verte fel a villa kísérteties csendjét. Ahogyan Terka néni megjósolta, hogy napokon belül fel kell bukkannia Milinek és komornájának, emiatt a drága szakácsnénk próbált rávenni, hogy ha sikerült kilábalnom az ágyból, talán méltóztatok rendesen fogadni haza a feleségem. Viszont, mikor az ebédem felhozta Terka néni, rámutatott, hogy nem a többnapos borostám rendbetételére célzott, hanem a szobámra. Kisfiús értetlenséggel néztem körbe a

Békebeli fanfiction részlet #4 (A Rudnay-gyilkosságok, Richárd levele)

A Rudnay gyilkosságok között elrejtőzött egy titok, ami nem biztos, hogy hasonló témával és stílussal kecsegtetett volna… de akár erről is szólhatott volna a felemlegetett levél. Az üzenet természetesen maradt egyszerűbb és olvashatóbb betűtípusban. Aki olvasta már a könyvsorozat második kötetét, minden valószínűséggel érteni fogják. (Lehet keresgetni a kifejezéseket, amiket a könyvből csempésztem bele.) Kedves István bátyám! Az utóbbi időben nem volt alkalmam tollat ragadni, de itt az idő, hogy meséljek, mert bizony, van miről. Tudom, régen írtam levelet, most is csak egy lélegzetvételnyi időm engedi meg ezt a testvéri kötelességet. Holnap utazok Triesztbe, még akkor is, ha ma este alaposan ellátták a bajom, saját figyelmetlenségem következtében. Talán úgy lesz a tiszta sor, ha megírom, mi vezetett el egészen odáig, hogy már a bőröm is vásárra vittem, hogy másokon segítsek. Természetesen élek és virulok, bagatell dolog pár ökölcsapás miatt megtántorodnom, főleg, ha jó nyomon járok. Tö