Ugrás a fő tartalomra

Békebeli fanfiction részlet #4 (A Rudnay-gyilkosságok, Richárd levele)

A Rudnay gyilkosságok között elrejtőzött egy titok, ami nem biztos, hogy hasonló témával és stílussal kecsegtetett volna… de akár erről is szólhatott volna a felemlegetett levél. Az üzenet természetesen maradt egyszerűbb és olvashatóbb betűtípusban. Aki olvasta már a könyvsorozat második kötetét, minden valószínűséggel érteni fogják. (Lehet keresgetni a kifejezéseket, amiket a könyvből csempésztem bele.)

Kedves István bátyám!

Az utóbbi időben nem volt alkalmam tollat ragadni, de itt az idő, hogy meséljek, mert bizony, van miről.

Tudom, régen írtam levelet, most is csak egy lélegzetvételnyi időm engedi meg ezt a testvéri kötelességet. Holnap utazok Triesztbe, még akkor is, ha ma este alaposan ellátták a bajom, saját figyelmetlenségem következtében. Talán úgy lesz a tiszta sor, ha megírom, mi vezetett el egészen odáig, hogy már a bőröm is vásárra vittem, hogy másokon segítsek. Természetesen élek és virulok, bagatell dolog pár ökölcsapás miatt megtántorodnom, főleg, ha jó nyomon járok.

Több mint fél éve betoppant az életembe (inkább fejestül belezuhant) az a marosvásárhelyi leány, Emília, aki rendületlenül keresi a nővérét. Ez talán életem első meglepetése, hogy egy nő nem igényli a férfi segítséget, és önnön fejével akarja kideríteni a családját körüllengő igazságot.
Édesanyánk bizalmát hamar elnyerte, itt töltött ideje alatt sok közös programon vesznek részt, ami jó hatással van mind a mama, mind a villa lakóira.
Elsőre elveszett léleknek tűnt, akit már az is sokkolt, hogy kicsinyes rokona jobblétre szenderült, bár ez sem tántorította el, hogy a nővére után kutasson.

Hiába írnám le bosszantó kishölgynek, mert Milit nehezebb leráznom magamról, mint a Bogi kutyát. Mégis be kell látnom, néha jól jön segítségül a különleges észjárása. Az utóbbi hónapokban elkezdtem tanítgatni, remélve, hogy segítségemre lesz a nyomozásokban, mivel páratlan ésszel rendelkezik. (Még ha ez nem sok nőről mondható el, de Mili már bizonyította, hogy érdekli a detektív munka.)

Na, de a modora! Ha mérges, elfog a rettegés, tartva, hogy a legféltettebb titkaim is kiszedi belőlem. Nem holmi finom virágszál, mint amivel minden nap találkozol, Mili az ördöggel is képes lenne vitázni. Azt hinné az ember, hogy több gondoskodást és törődést igényel, mint a nevelgetett növényeid, de kellemesen csalódtam, hogy nem várja el női jogokkal a lovagias udvariaskodást. Viszont akkor is ugyanígy határoz, ha tényleg férfiakra kellene hagyni a feladatot.
Hallottál már te olyan botrányos viselkedésről, hogy egy leány beleszóljon a férfiak dolgába? Elvárja, hogy hölgyként kezeljem, viszont sok jelzőt aggathatnék rá kicsit sem nőies jellemére, csak azt nem, hogy hölgyként viselkedne. Persze, úriember lévén nem nevetem ki, de apja sem lehetek a félárva teremtésnek, hogy megregulázzam nőhöz nem illő attitűdjeit.

Nem tud semmit a titkomról, de ha rajtam múlik, soha nem is fogja megtudni, hogyan veszítettem el a karom. Tudom, hogy sok figyelmet szentel rá Mili, mégsem akaródzok beszélni róla. Akkor sem, ha sejtem, hogy elfogadná a történteket. Nem szánakozva tekint rám, nem sajnál, és nem zavarja a karom hiánya, ami megnyugvással tölt el.
Kíváncsinak kíváncsi, de más, fontosabb ügyekkel le lehet kötni a figyelemét, hála a nyughatatlan természetének, ami ha kicsit sem változik a jövőben, garantált, hogy idő előtti őszülésre kárhozat engem.

Megvallva, féltem az igazságtól, hiszen oly fiatal, ártatlan lelkű leány, akinek nem szabadna gondolkodnia egy megtört szívű férfi gondjain. Bátran követ veszélyes mezsgyéken engem, emiatt félek helyette minden lépés alkalmával, tartva attól, hogy romlatlan szíve sötétségbe borul mellettem. Tudom, hogy nem túl pozitív hozzáállás, hiszen mi van, ha ellenkező rejtélyeket tartogat a jövő, és Mili fog kihúzni a mélyből?
Bármelyik verzió is fog bekövetkezni, pedig én nem hiszek a végzetben, annyi biztos, nem fogom magára hagyni, történjék bármi. Még akkor sem, ha az életem múlik rajta, mint a mai napon.

Minden percem az előttem álló ügynek szentelem, ha időm lesz rá, ígérem, írok minél hamarabb. Remélem, te és a családod jó egészségnek örvend, innen is üdvözlöm kedves feleséged és a gyermekeid.

Szeretettel:
Richárd

Pest, 1900. október 13.



Az fikció az alábbi könyvhöz kapcsolódik és segítségül volt az íráshoz:
Böszörményi Gyula Ambrózy báró esetei könyvsorozat
A Rudnay-gyilkosságok című kötete

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Békebeli fanfiction részlet #10 (A Rudnay-gyilkosságok, Beretva és tőr előzmény, Richárd tükörtörténete)

Buda, 1900. szeptember 24. – Felőlem aztán jöhet maga, a Monarchia császára Pestre, akkor sem érdekel ez a hajcihő! – dohogtam fel-alá sétálva a laborban, miután megkaptam a cikornyás meghívókat a mai napon megérkezett perzsa sah tiszteletére rendezett eseményekre. Viszont, mielőtt az egyik erre kinevezett fiókba elrejtettem volna a borítékokat, Mili a semmiből elém teremve érdeklődött a küldemények tartalmáról. Gondolkodás nélkül válaszoltam őszintén, mikre vagyok hivatalos, láttam az arcán a sápadtságot, miközben a szemei érdeklődőn csillogtak. Tudtam, hogy Hangay kisasszonyt minden esemény hirtelen gyermekké varázsolja, mint aki várja az egész napos jó tettei után a cukorkáját. Nem mondhatom, hogy Mili rossz fát tett volna a tűzre, vagy csintalankodott volna, mégis hidegvérrel közöltem vele, hogy nem nézzük meg egyik programot sem. Visszagondolva, naiv voltam, talán hazudnom kellett volna a meghívók tartalmáról, mert a vacsora során váratlan támadással álltam szemben. Bizony, Mili n

Békebeli fanfiction részletek (Nász és téboly, Szer'usz világ, A Barnum-rejtély nem konkrét folytatás!)

Csakis kedvtelésből, remélhetőleg olyan jeleneteket felsorakoztatva, amik nem lesznek semmire befolyással. Hozzám hasonló Ambrózy rajongóknak, nektek.  Főleg azoknak, akik szerették Mili és Richárd párosítását. A történetrészletek csakis kitalált jelentek, pontosabban a Nász és téboly folytatását képeznék. (Azért feltételes, mert már tervben van valamilyen folytatás, ezzel szerintem egy rajongónak sem írok újat.) Természetesen, az elveimhez mérten írtam, így semmi, fiatal hölgyek megzabolázására okot adó jelenet nem lesz olvasható benne. (Ezt is kifejtettem egy régebbi blogposztomban.) Aki nem olvasta még végig a sorozatot… Az jelenetek nagy része kötődik az utolsó kötethez, többségét még akkor írtam meg, mikor még nem tudtunk semmit a váratlan fordulatról . Szóval, ne vedd véresen komolyan, dőlj hátra és élvezd azt az idilli századfordulós részleteket, amik eddig legfeljebb csak a képzeletekben jelenhettek meg. 1901. nyár, Pest Felébredtem. A város már rég feléledt, miközben a fejem a

Békebeli fanfiction részletek #33 (Mück Mári és Suha Isti - Folytatása a Barnum-rejtélynek)

Buda, 1901. június 10. (Folytatása a Barnum-rejtélynek)

Békebeli fanfiction részletek #30 (A Barnum-rejtély, Richárd és Mili vitája)

1901. április 3. A csörtetés, aminek hangja közeledett a szobámhoz, kiváltképp veszélyre figyelmeztetett. Nem is tévedtem, miután Mili bevágta maga mögött az ajtót. A vöröslő arc és a dühödt pillantás egyből kíváncsivá tett. – Hallja, maga önfejű nadrágos főúr, mikor méltóztatott volna tárgyalni a helyzetünkről? – kérdezte fennhangon Mili, csípőre téve mindkét kezét. – Ezek szerint édesanyám bejelentette a döntési szándékát – tippeltem meg a harag kiváltó okát. – Igen, de még egyszer kérdem, engem miért nem avattak bele? – förmedt továbbra is rám, a mondat végét a szokásához illő toppantással zárva. Ez akaratlanul is mosolya fakasztott, mivel ez a cselekedete mindig arra a vakmerő, vidéki kis leányzóra emlékeztetett, aki elhatározta, hogy bármi történik, megtalálja a nővérét. Viszont az ajtónál ácsorgó nő, aki immáron a feleségem, nem díjazta volna a szórakozottságom, így komoly arccal folytattam a társalgásunk. – Nem értem, mi a gond, hiszen többször is említetted, hogy jobban szerets

Békebeli fanfiction részletek #32 (A Barnum-rejtély, Ambrózy báró és Freistädtler lovag)

Ambrózy villa, Buda, 1901. április 6. Még az időjárás sem kedvezett a hangulatomnak, és csak lapozgattam a napilapot, várva, hogy történjen valami. Viszont utólag megbántam a kívánságom, mert nem éppen arra a történésre számítottam, amibe végül belekeveredtem. Vannak olyan napok, amikor előre számítok rá, hogy valaki fel fog keresni valami bűnügy kapcsán, de mivel ez az eset nem várt kinyomozásra, tagadhatatlanul meglepett. Boskó készségesen tűrte eddigi szeszélyeim, meg is jegyezte pár napja, hogy kezdek felépülni, így teljes nyugalommal jelentette be a látogatót. Még egy mosolyt is villantottam az inas jelentésére, miszerint valami német lovag érkezett. Általában Márika bejelentései szórakoztattak a vicces megjegyzéseivel, akkor mindig kicsit derültebben tudtam fogadni az embereket. Viszont az általam felismert követ megjelenése semmi jóval nem kecsegtetett, mikor Boskó felvezette hozzám.      – Freistädtler Jenő lovag, tiszteletére a báró úrnak – állt meg a követ az ágyam előtt.