Ugrás a fő tartalomra

Békebeli fanfiction részlet #16 (Szer'usz világ, A Barnum-rejtély alternatív folytatása)

Az előzőhöz hasonlóan egy fiktív részlet, aminek nagy valószínűsége, hogy követni fogja a soron következő kötet történéseit.
Pest, 1901 tél

Az este nem tűnt meghittnek, mivel a vacsorát követően sem jutottak előrébb az ügyben. Egész nap talpon voltak, bejárták a fél várost, de hiába került elő egy tanú, mégsem sikerült vallomásra bírni. Ambrózy báró rábízta feleségére a dolgot, de a nap végére rájött, jelenlegi állapota nem támogatja a páratlan gondolatmenetek összefoglalását.
A nő nyűglődése, fáradékonysága, váratlan rosszullétei vagy épp a heves kifakadások mind inkább hátráltatták a feladataikban, de Richárd már egyszer pórul járt, mikor úgy döntött, Milit otthon marasztalja. Egyedül benne maradt annyi türelem, hogy elviselje felesége csapongó viselkedését. A báró figyelmét az sem kerülte el, hogy Mili komornája egyre kevesebbet lábatlankodik a báróné körül, bár nem vett volna mérget rá, hogy Mili folyamatos nógatása miatt szökik meg Mári a kötelessége alól.
– Nem vagyok rá képes! – zsörtölődött Mili elalvás előtt. Miután négyszer megtette az ágy előtt az utat, remélve, hogy valami eszébe jut, feladva feküdt be az ágyba.
– Nem tudtam, hogy a nők vallatása ennyire nehézkes. – felelte enyhén gúnyos hangnemben Richárd, jól tudva, hogy óvatosnak kell lennie az amúgy is zabos nővel szemben.
Mili válaszul egy kispárnát dobott az ágy másik felére. Richárd miután a párnát elkapta, szórakozottan a feje alá tette. Nagyot sóhajtva nézte tovább az ingerült feleséget, akit már a sírás fojtogatott. Kinyújtotta Mili felé a karját, remélve, hogy képes vigaszt nyújtani a nőnek.
– Elég lesz a fejtörésből, hosszú napunk volt. Kimerült, ne erőltesse meg magát Mili. – szólalt meg halk, kellemes baritonnal Richárd, nem véve le szemeit a mellette fekvő feleségéről.
Mili nem jutott szóhoz és könnyeit visszafogva, szipogva közelebb kucorodott Richárdhoz, végül a karjához bújt.
– Miért nem lett eltüntetve a szobából a fegyver? – kérdezett rá Mili, szabad kezével végigsimítva a Richárdon lévő, sötétkék japáni pizsama hajtásainak szélét.
– Mert a sétapálca a bejárati ajtó mellett levő fogasnál van tárolva.
– Azon is érződik a fegyverolaj szaga. – jegyezte meg az álmossággal küszködő nő.
– Innen érződik? Mili, ez esetben minden elismerésem, hogy ennyire kitűnő érzékszervekkel rendelkezik, remélem…
– … Richárd, ne viccelődjön, a párna alatti pisztolyról beszélek. – vágott komoly ábrázattal férje szavába Mili.
– Sajnos olyan világot élünk, ahol nem szívesen vagyok egyedül és fegyvertelenül.
– Nincs egyedül és pláne nem fegyvertelenül. Aki ismeri a komornánk, annak bizony eszébe se jut az Andrássy út központjában ránk támadni. – mosolyodott el Mili, eszébe jutva, hogy az új szakácsnőjük felvétele mekkora körültekintéssel járt. – Biztos, hogy ne tanuljak meg vívni? Hiszen, most már a nőknek is van lehetőségük a vívóklubban trenírozni.
– A nő, ha bajba kerül, ne vívjon, ne verekedjen, csak sikítson, ahogy a torkán kifér, és remélje, hogy egy férfi a segítségére siet. – válaszolta automatikusan Richárd, teljesen természetesnek véve, hogy az inkább, férfias és erőszakos sport űzését nem a szoknyát viselő egyedeknek találták ki.
– Remek idea, azért fegyvert hordhatok magamnál?
– Feltéve, ha nem zavarja a fegyverolaj szaga. – csókolta homlokon Milit Richárd, egy szórakozott mosollyal kísérve. Még az sem zavarta, hogy válaszul a nő megbökte a mellkasát.

Másnap mindketten a dolgozószobában ténykedtek, ahol próbálták az íróasztalt megszabadítani eddigi terheitől. Könyvek, tollak, akták és a papírhalmok lassan tünedeztek el, hogy felfedjék az asztallap láthatóságát. Richárd nem foglalkozott Mili szórakozottságával, aki szélviharként rendezgette a dokumentumokat időrendbe. Csak annyi időre szakította meg a könyvespolcra való pakolást, hogy a majdnem harmadjára is felborulásra ítélt tintásüveget eltávolítsa felesége keze ügyéből. Nem magát a drágának tartott tintát féltette, mindinkább meg akarta előzni, hogy pár fontos papír megsemmisüljön, vagy ne kelljen a mosónő siralmát hallgatni a nemsokára közelgő mosás napján, hogy a báróné mennyire nem figyel oda a szép és drága ruházatára. Mili teljesen beletemetkezve a sok aktába, észre sem vette férje előrelátását, aki ezt sosem vette zokon.
– Ez mi akar lenni? – emelte fel Mili a kezében tartott lapot.
– Csak előkerült Rudnay bátyám rendelete? Még a nyáron került a kezembe. – vette át újraolvasásra Richárd. – Nagy büszkén újságolta el, hogy tizenhét pontban összefoglalta a gépkocsikra vonatkozó közlekedési szabályokat. Tudja, elhívtak júniusban, hogy a Velodrom garázsnál megfigyelhessem a jogosítványért vizsgázókat.
– Milyennek találta az automobilokat? – hallgatta érdeklődően a széken ülve Mili Richárd élménybeszámolóját, jól emlékezve, hogy ő maga nem vehetett részt.
– Azok után, hogy Rudnay elrendelte az éves kötelező műszaki vizsgát ezekre a gépjárművekre, nagyon innovatívnak tartom, ezzel is fellendítve a közlekedési lehetőségeket.
– Nem veszélyes? Ugye nem tervez ön is beszerezni egy autót?
– Magamnak biztos nem. – rázta meg a fejét Richárd. – Viszont, ha saját sofőröm lenne… Nem próbálná ki?
– Ha nem veszélyesebb, mint lovagolni, akkor egyszer biztos utaznék vele. – fontolgatta a lehetőséget a merész báróné.
– Magának Mili, tudomásom szerint a lovaglás sem veszélyes, emiatt sem értem az aggodalmát. – adta vissza Richárd a papírt, hogy felesége a megfelelő papírkötegre helyezze.
– Ön pedig Richárd, nem úgy tűnik, mint aki ült volna lovon.
Ambrózy báró, hallva az előítéletet, akaratlanul is felnevetett.
– Kérem Mili, ha legközelebb meglátogatjuk édesanyám, feltétlenül említse meg neki ezt a kijelentését. Talán megfeledkezett pár rokonomról, mint mondjuk Tasziló bácsiról? Téved Mili, édesapám elég korán belém nevelte a lovak iránti szeretetét, remélve, hogy egyszer díszegyenruhában magam is lovon ülve fogom munkámat végezni.
– Annyira nem is került messzire a tűztől, hiszen kard helyett a sétabotjával győzi le rendületlenül az ellenséget. – állt fel a székről Mili, örülve annak, hogy sikerült ma is nevetésre sarkallnia elfoglalt báróját.



Az fikció az alábbi könyvhöz kapcsolódik és segítségül volt az íráshoz:
Böszörményi Gyula Ambrózy báró esetei könyvsorozat Nász és téboly című kötete

Segítségül használt karc és weboldal: https://moly.hu/karcok/725934
https://torimaskepp.blog.hu/2018/12/29/10_erdekesseg_amit_biztosan_nem_tudtal_a_magyar_kozlekedes_tortenetebol

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Békebeli fanfiction részletek #30 (A Barnum-rejtély, Richárd és Mili vitája)

1901. április 3. A csörtetés, aminek hangja közeledett a szobámhoz, kiváltképp veszélyre figyelmeztetett. Nem is tévedtem, miután Mili bevágta maga mögött az ajtót. A vöröslő arc és a dühödt pillantás egyből kíváncsivá tett. – Hallja, maga önfejű nadrágos főúr, mikor méltóztatott volna tárgyalni a helyzetünkről? – kérdezte fennhangon Mili, csípőre téve mindkét kezét. – Ezek szerint édesanyám bejelentette a döntési szándékát – tippeltem meg a harag kiváltó okát. – Igen, de még egyszer kérdem, engem miért nem avattak bele? – förmedt továbbra is rám, a mondat végét a szokásához illő toppantással zárva. Ez akaratlanul is mosolya fakasztott, mivel ez a cselekedete mindig arra a vakmerő, vidéki kis leányzóra emlékeztetett, aki elhatározta, hogy bármi történik, megtalálja a nővérét. Viszont az ajtónál ácsorgó nő, aki immáron a feleségem, nem díjazta volna a szórakozottságom, így komoly arccal folytattam a társalgásunk. – Nem értem, mi a gond, hiszen többször is említetted, hogy jobban szerets...

Békebeli fanfiction részletek #31 (A Barnum–rejtély fiktív folytatás, Richárd szemszög)

Ambrózy villa, Buda, 1901. június   A tavasz olyan hirtelen szökött be a szoba ablakán, hogy a reggelt köszöntő madarak dalára gondolkodás nélkül felpattant a szemem. Hetek után végre úgy ébredtem fel, hogy nem éreztem fájdalmat és a legnagyobb csendben, tettre készen másztam ki az ágyból.      A papucsot keresve, amit ismételten sikeresen az ágy alá löktem, megéreztem, hogy a pizsamám ujját egy kéz finoman megfogta. Értetlenül lestem a másik oldalamra, ahol Mili álomba merülve motyogott valamit halkan.        Jómagam nehezen szoktam hozzá, hogy a mellettem buzgólkodó nő, akit már jó pár hónapja a feleségemként nevezhetek, minden reggel mellettem ébred. Emellett Mili azt nem szokta meg, hogy már felgyógyultnak számítok, és nem kell minden áron az ágyban tartani.      Amint kinyitottam az ajtót, Márikát láttam elrohanni a folyósón, valószínűleg azért, hogy szóljon a szakácsnőnek.  Mióta édesanyám hazatért Tanára, egy nyugodtabb...

Békebeli fanfiction részletek #33 (Mück Mári és Suha Isti - Folytatása a Barnum-rejtélynek)

Buda, 1901. június 10. (Folytatása a Barnum-rejtélynek)

Békebeli fanfiction részletek #23 (Leányrablás Budapesten fiktív folytatás)

Buda, 1900. május A sötét ruhába öltözött alak, akinek tekintete mindig fürkésző volt, abban a pillanatban az ablakon kívüli tájat szemlélte. Utastársa nem merte megzavarni az elmerengésben. Mereven bámulta a sápadt arcot, ami akkor nem utalt arra, hogy az elmúlt napokban kevesebbet evett volna a megszokottól. Egy enyhén hullámos hajtincs a homlokába szökött, a szemlélő leányzó akaratlanul is kinyújtotta a kezét, hogy a gondolataiba merült férfi haját kisöpörje az arcából. – Valami van az arcomon? – pislantott a lány felé a férfi, aki ijedten vette le szemét az ablakról. – Csak egy hajtincs a homlokán – hebegte a fiatal hölgy. – Valóban – ismerte el a férfi, ellenőrizve az üvegen a megfigyelést. – Minden rendben van? – érdeklődött a lány. – Tudja Mili, minden csak most kezdődik. Azzal, hogy a nővérét megölték, számolni kell avval, talán magát is keresik. – Ezért kell visszatérnem a fővárosba? – Ez a legfőbb indokom – biccentett Ambrózy báró. – Viszont még mindig nem értem, mi van az ar...

Békebeli fanfiction részletek #32 (A Barnum-rejtély, Ambrózy báró és Freistädtler lovag)

Ambrózy villa, Buda, 1901. április 6. Még az időjárás sem kedvezett a hangulatomnak, és csak lapozgattam a napilapot, várva, hogy történjen valami. Viszont utólag megbántam a kívánságom, mert nem éppen arra a történésre számítottam, amibe végül belekeveredtem. Vannak olyan napok, amikor előre számítok rá, hogy valaki fel fog keresni valami bűnügy kapcsán, de mivel ez az eset nem várt kinyomozásra, tagadhatatlanul meglepett. Boskó készségesen tűrte eddigi szeszélyeim, meg is jegyezte pár napja, hogy kezdek felépülni, így teljes nyugalommal jelentette be a látogatót. Még egy mosolyt is villantottam az inas jelentésére, miszerint valami német lovag érkezett. Általában Márika bejelentései szórakoztattak a vicces megjegyzéseivel, akkor mindig kicsit derültebben tudtam fogadni az embereket. Viszont az általam felismert követ megjelenése semmi jóval nem kecsegtetett, mikor Boskó felvezette hozzám.      – Freistädtler Jenő lovag, tiszteletére a báró úrnak – állt meg a követ az ág...