Ugrás a fő tartalomra

Békebeli fanfiction részletek #17 (Leányrablás, Szer'usz világ, A Barnum-rejtély )

Újabb három részlettel jövök, ahol ünneplések garmada jön szóba. A második és a harmadik részlet a molyos figyelőknek ismerős lehet, mivel azokat először az Ambrózy zónában osztottam meg.
1901. május 8. Pest, Ambrózy lakás, Fischer-Sonnenberg bérpalota

Az indulat érthetetlen volt számomra, amivel betoppant a dolgozószobámba kora délután, alig pár órával később, a közös ebéd elfogyasztása után. A szoknya suhogva közelített felém, miközben a kis kezek ökölbe szorítva jelezték, hogy semmi örömteli társalgásra ne számítsak.
– Megint igaza volt! – szólalt meg kicsi feleségem mélyen fürkésző tekintetét rám szegezve.
Akaratlanul is elmosolyodtam, de hogy a jelenléte, az engem leső pillantása, vagy az önérzetemet simogató szavak loptak örömöt a szívembe, nem tudtam pontosan meghatározni.
Időt sem hagyva nekem effajta merengésre, egyből rám förmedt:
– Hagyja abba a mosolygást, különben nem állok jót magamért!
– Ez esetben foglaljon helyet Mili. – álltam fel az asztaltól, mutatva neki felajánlott helyet.
Több sem kellett, egyenesen elém masírozott és finom kacsóját felemelve mutatóujját a mellkasomnak szegezte.
– Maga… Maga… – hebegte indulatosan Mili, de amint markomba fogtam a mellkasomra mutatott kezét, belefojtottam, nem csak a szavakat, a dühödt érzelmeket is.
– Igen Mili? – lestem szórakozottan a kikerekedett szemekre, tudva, hogy kezemben van ismét minden tekintetben. Egyből lesütötte a szemeit lányos zavarában, de mivel kíváncsi természetű vagyok, egy lépéssel közelebb férkőztem. Amint próbált újra levegőt venni, a kezét elengedtem, de csak azért, hogy tenyerembe vegyem az arcát.
Tovább is gondoltam, mit cselekednék, de váratlanul a nyitott ajtó küszöbén majdnem átvágódott a feleségem komornája.
– Mért nem tetszett mondani a méltóságos báróné asszonysága, hogy ma ünnepelné világra jöttének évfordulóját? Hiszen, illendő lenne vendégeket fogadni, hogy együtt tölthesse a napot azokkal, akik fontosan Milike nagyságának. – csicseregte nagy tettrekészséggel Márika, akiből kinéztem, hogy képes lenne pár órán belül egy vacsorát rendezni temérdek vendéggel, bárónőjének tiszteletére.
– Hidd el Mári, akikkel ünnepelni szeretnék, mind itt van, ebben a helyiségben. – felelte nyugodt hangnemben Mili, elfeledve, hogy milyen helyzetben talált ránk a komornája. Márika érzelmei hamarabb kiültek az arcára, így sejtettem, örül a kérdésére kapott válasznak.
Rajtam pedig ne múljon a feleségem komornájának boldogsága, ha azt szeretné, hogy szeressem a bárónőt, mindent megteszek, hogy mindkét nőt mosolyogni lássam.

🌹🌹🌹
Ha már eljött április 8-a…

1901. április 8. Pest, Ambrózy lakás, Fischer-Sonnenberg bérpalota

– Isten éltesse sokáig a báró urat! – hallotta meg Richárd az ajtó felől.
Egyből kizökkent teendőjéből, szembefordult az őt köszöntővel, akaratlanul is öröm költözött szívébe. Azok után, amin keresztülment, szinte hihetetlennek tartotta, hogy megélte a jókívánságot. Itt állt előtte az, aki a legfontosabb számára, mintha mi sem történt volna, talán emiatt hallgatott az érzelmeire, hogy közelebb kellett lépnie hozzá.


🌹🌹🌹 
Ha már húsvét…
(nem mindegy, melyik évben játszódik, de kéretik nem komolyan venni. ;) :) )

1900. tavasza


Még a hideg ellenére is erősen sütött a nap, viszont a villában szokatlanul nagy csend honolt. Lesiettem a szalonba. Jól tudtam, milyen nap van, gyerekkorom emlékeiben is bennem él, mégsem tudtam, hogy a Sváb-hegy rejtekében milyen szokásokkal élnek. Egyáltalán a nemesek megtehetik ugyanazt, mint Marosvásárhelyen a gimnazista suhancok, vagy akár az utcagyerekek, hogy bejárják a várost, ki pár fillérért, ki a szíverősítő italért? Felnevettem akaratlanul, elképzelve, hogy a fess báróm kezéből hirtelen eltűnik a sétapálcája, helyette egy bádogvödörrel és egy szál ingmellben előttem állva készül azon gaztettre, hogy nyakon öntsön hideg vízzel, mert valamelyik kétségbeesett hölgy (ki más találhatta ki?) féltette fiatalságát és hagyománnyá tették, hogy ha a leányok nem áznak el, mint a nyári záporban, akkor elhervadnak. Nem mintha félnék e babonától, de biztos nem aprózná el báróm a jó szándékát, remélve, hogy nem maradok most már sokáig a nyakán…


Az fikció az alábbi könyvhöz kapcsolódik és segítségül volt az íráshoz:
Böszörményi Gyula Ambrózy báró esetei könyvsorozat Szer'usz világ című kötete

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Békebeli fanfiction részletek #33 (Mück Mári és Suha Isti - Folytatása a Barnum-rejtélynek)

Buda, 1901. június 10. (Folytatása a Barnum-rejtélynek)

Békebeli fanfiction részletek #32 (A Barnum-rejtély, Ambrózy báró és Freistädtler lovag)

Ambrózy villa, Buda, 1901. április 6. Még az időjárás sem kedvezett a hangulatomnak, és csak lapozgattam a napilapot, várva, hogy történjen valami. Viszont utólag megbántam a kívánságom, mert nem éppen arra a történésre számítottam, amibe végül belekeveredtem. Vannak olyan napok, amikor előre számítok rá, hogy valaki fel fog keresni valami bűnügy kapcsán, de mivel ez az eset nem várt kinyomozásra, tagadhatatlanul meglepett. Boskó készségesen tűrte eddigi szeszélyeim, meg is jegyezte pár napja, hogy kezdek felépülni, így teljes nyugalommal jelentette be a látogatót. Még egy mosolyt is villantottam az inas jelentésére, miszerint valami német lovag érkezett. Általában Márika bejelentései szórakoztattak a vicces megjegyzéseivel, akkor mindig kicsit derültebben tudtam fogadni az embereket. Viszont az általam felismert követ megjelenése semmi jóval nem kecsegtetett, mikor Boskó felvezette hozzám.      – Freistädtler Jenő lovag, tiszteletére a báró úrnak – állt meg a követ az ágyam előtt.   

Békebeli fanfiction részletek #29 (Szer’usz világ folytatása, A Barnum-rejtély eltérő folytatása/Richárd - hazatérés)

Pest, 1901. április 2–8.      Vannak olyan pillanatok az életben, amikor nem lehet eldönteni, félve vagy örömmel izguljak a rám váró eseményekre. Ilyen helyzet állt elő, mikor konflisban ülve indultam haza. Édesanyám kíséretében távoztam a kórházból, Milit otthon marasztalta, valószínű azért, hogy megfelelően fogadhassanak mondhatni újdonsült otthonomban, amiben alig volt alkalmam tartózkodni.      – Fogadom, mindent felforgattak a lakásban – szólaltam meg, amint elhagytuk a Lánchidra vezető utcát és ráhajtottunk a Sugárútra.      – Annyit nem voltál távol. Legyél türelmes, hiszen még csak most tanul bele a dolgokba, miközben a komornája is nevelésre szorul – felelte édesanyám, szeméből türelemre intés kérelme tükröződött.      – Csak melyikük neveli a másikat? – sóhajtottam kellemetlen érzésekkel telve, egy pillantást vetve az ablakon keresztül látható épületek felé. Akkor már aggódni kezdtem a negyed órán belül megtörténő hazatérésem kapcsán.      – Látja fiam, ezzel sem kell foglalk

Békebeli fanfiction részlet #15 (Szer'usz világ, A Barnum-rejtély alternatív folytatása, Richárd szemszögéből)

Mindörökké várni, valami érdekesre, valami újra, de addig sem lehet ölbe tett kézzel ücsörögni, főleg, ha váratlan történet motoszkál a fejben. Ezzel a történettel kapcsolatban pedig még sok kérdés nyitott, mivel pontos hónapot, napot csak a következő kötet megjelenése után kaphat. (emiatt nem kőbe vésett a történet, valószínű lesznek szituációk, amik el fognak térni a lehetséges, eredeti történetszáltól) Meséljen ismét Ambrózy báró, hiszen ritka Tőle, hogy szóra bírható. Buda, Ambrózy-villa 1901. Legelőször a kutya ugatása, ezzel együtt István kiabálása verte fel a villa kísérteties csendjét. Ahogyan Terka néni megjósolta, hogy napokon belül fel kell bukkannia Milinek és komornájának, emiatt a drága szakácsnénk próbált rávenni, hogy ha sikerült kilábalnom az ágyból, talán méltóztatok rendesen fogadni haza a feleségem. Viszont, mikor az ebédem felhozta Terka néni, rámutatott, hogy nem a többnapos borostám rendbetételére célzott, hanem a szobámra. Kisfiús értetlenséggel néztem körbe a

Békebeli fanfiction részlet #4 (A Rudnay-gyilkosságok, Richárd levele)

A Rudnay gyilkosságok között elrejtőzött egy titok, ami nem biztos, hogy hasonló témával és stílussal kecsegtetett volna… de akár erről is szólhatott volna a felemlegetett levél. Az üzenet természetesen maradt egyszerűbb és olvashatóbb betűtípusban. Aki olvasta már a könyvsorozat második kötetét, minden valószínűséggel érteni fogják. (Lehet keresgetni a kifejezéseket, amiket a könyvből csempésztem bele.) Kedves István bátyám! Az utóbbi időben nem volt alkalmam tollat ragadni, de itt az idő, hogy meséljek, mert bizony, van miről. Tudom, régen írtam levelet, most is csak egy lélegzetvételnyi időm engedi meg ezt a testvéri kötelességet. Holnap utazok Triesztbe, még akkor is, ha ma este alaposan ellátták a bajom, saját figyelmetlenségem következtében. Talán úgy lesz a tiszta sor, ha megírom, mi vezetett el egészen odáig, hogy már a bőröm is vásárra vittem, hogy másokon segítsek. Természetesen élek és virulok, bagatell dolog pár ökölcsapás miatt megtántorodnom, főleg, ha jó nyomon járok. Tö