Ugrás a fő tartalomra

Békebeli fanfiction részletek #17 (Leányrablás, Szer'usz világ, A Barnum-rejtély )

Újabb három részlettel jövök, ahol ünneplések garmada jön szóba. A második és a harmadik részlet a molyos figyelőknek ismerős lehet, mivel azokat először az Ambrózy zónában osztottam meg.
1901. május 8. Pest, Ambrózy lakás, Fischer-Sonnenberg bérpalota

Az indulat érthetetlen volt számomra, amivel betoppant a dolgozószobámba kora délután, alig pár órával később, a közös ebéd elfogyasztása után. A szoknya suhogva közelített felém, miközben a kis kezek ökölbe szorítva jelezték, hogy semmi örömteli társalgásra ne számítsak.
– Megint igaza volt! – szólalt meg kicsi feleségem mélyen fürkésző tekintetét rám szegezve.
Akaratlanul is elmosolyodtam, de hogy a jelenléte, az engem leső pillantása, vagy az önérzetemet simogató szavak loptak örömöt a szívembe, nem tudtam pontosan meghatározni.
Időt sem hagyva nekem effajta merengésre, egyből rám förmedt:
– Hagyja abba a mosolygást, különben nem állok jót magamért!
– Ez esetben foglaljon helyet Mili. – álltam fel az asztaltól, mutatva neki felajánlott helyet.
Több sem kellett, egyenesen elém masírozott és finom kacsóját felemelve mutatóujját a mellkasomnak szegezte.
– Maga… Maga… – hebegte indulatosan Mili, de amint markomba fogtam a mellkasomra mutatott kezét, belefojtottam, nem csak a szavakat, a dühödt érzelmeket is.
– Igen Mili? – lestem szórakozottan a kikerekedett szemekre, tudva, hogy kezemben van ismét minden tekintetben. Egyből lesütötte a szemeit lányos zavarában, de mivel kíváncsi természetű vagyok, egy lépéssel közelebb férkőztem. Amint próbált újra levegőt venni, a kezét elengedtem, de csak azért, hogy tenyerembe vegyem az arcát.
Tovább is gondoltam, mit cselekednék, de váratlanul a nyitott ajtó küszöbén majdnem átvágódott a feleségem komornája.
– Mért nem tetszett mondani a méltóságos báróné asszonysága, hogy ma ünnepelné világra jöttének évfordulóját? Hiszen, illendő lenne vendégeket fogadni, hogy együtt tölthesse a napot azokkal, akik fontosan Milike nagyságának. – csicseregte nagy tettrekészséggel Márika, akiből kinéztem, hogy képes lenne pár órán belül egy vacsorát rendezni temérdek vendéggel, bárónőjének tiszteletére.
– Hidd el Mári, akikkel ünnepelni szeretnék, mind itt van, ebben a helyiségben. – felelte nyugodt hangnemben Mili, elfeledve, hogy milyen helyzetben talált ránk a komornája. Márika érzelmei hamarabb kiültek az arcára, így sejtettem, örül a kérdésére kapott válasznak.
Rajtam pedig ne múljon a feleségem komornájának boldogsága, ha azt szeretné, hogy szeressem a bárónőt, mindent megteszek, hogy mindkét nőt mosolyogni lássam.

🌹🌹🌹
Ha már eljött április 8-a…

1901. április 8. Pest, Ambrózy lakás, Fischer-Sonnenberg bérpalota

– Isten éltesse sokáig a báró urat! – hallotta meg Richárd az ajtó felől.
Egyből kizökkent teendőjéből, szembefordult az őt köszöntővel, akaratlanul is öröm költözött szívébe. Azok után, amin keresztülment, szinte hihetetlennek tartotta, hogy megélte a jókívánságot. Itt állt előtte az, aki a legfontosabb számára, mintha mi sem történt volna, talán emiatt hallgatott az érzelmeire, hogy közelebb kellett lépnie hozzá.


🌹🌹🌹 
Ha már húsvét…
(nem mindegy, melyik évben játszódik, de kéretik nem komolyan venni. ;) :) )

1900. tavasza


Még a hideg ellenére is erősen sütött a nap, viszont a villában szokatlanul nagy csend honolt. Lesiettem a szalonba. Jól tudtam, milyen nap van, gyerekkorom emlékeiben is bennem él, mégsem tudtam, hogy a Sváb-hegy rejtekében milyen szokásokkal élnek. Egyáltalán a nemesek megtehetik ugyanazt, mint Marosvásárhelyen a gimnazista suhancok, vagy akár az utcagyerekek, hogy bejárják a várost, ki pár fillérért, ki a szíverősítő italért? Felnevettem akaratlanul, elképzelve, hogy a fess báróm kezéből hirtelen eltűnik a sétapálcája, helyette egy bádogvödörrel és egy szál ingmellben előttem állva készül azon gaztettre, hogy nyakon öntsön hideg vízzel, mert valamelyik kétségbeesett hölgy (ki más találhatta ki?) féltette fiatalságát és hagyománnyá tették, hogy ha a leányok nem áznak el, mint a nyári záporban, akkor elhervadnak. Nem mintha félnék e babonától, de biztos nem aprózná el báróm a jó szándékát, remélve, hogy nem maradok most már sokáig a nyakán…


Az fikció az alábbi könyvhöz kapcsolódik és segítségül volt az íráshoz:
Böszörményi Gyula Ambrózy báró esetei könyvsorozat Szer'usz világ című kötete

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Békebeli fanfiction részletek #32 (A Barnum-rejtély, Ambrózy báró és Freistädtler lovag)

Ambrózy villa, Buda, 1901. április 6. Még az időjárás sem kedvezett a hangulatomnak, és csak lapozgattam a napilapot, várva, hogy történjen valami. Viszont utólag megbántam a kívánságom, mert nem éppen arra a történésre számítottam, amibe végül belekeveredtem. Vannak olyan napok, amikor előre számítok rá, hogy valaki fel fog keresni valami bűnügy kapcsán, de mivel ez az eset nem várt kinyomozásra, tagadhatatlanul meglepett. Boskó készségesen tűrte eddigi szeszélyeim, meg is jegyezte pár napja, hogy kezdek felépülni, így teljes nyugalommal jelentette be a látogatót. Még egy mosolyt is villantottam az inas jelentésére, miszerint valami német lovag érkezett. Általában Márika bejelentései szórakoztattak a vicces megjegyzéseivel, akkor mindig kicsit derültebben tudtam fogadni az embereket. Viszont az általam felismert követ megjelenése semmi jóval nem kecsegtetett, mikor Boskó felvezette hozzám.      – Freistädtler Jenő lovag, tiszteletére a báró úrnak – állt meg a követ az ág...

Békebeli fanfiction részletek #31 (A Barnum–rejtély fiktív folytatás, Richárd szemszög)

Ambrózy villa, Buda, 1901. június   A tavasz olyan hirtelen szökött be a szoba ablakán, hogy a reggelt köszöntő madarak dalára gondolkodás nélkül felpattant a szemem. Hetek után végre úgy ébredtem fel, hogy nem éreztem fájdalmat és a legnagyobb csendben, tettre készen másztam ki az ágyból.      A papucsot keresve, amit ismételten sikeresen az ágy alá löktem, megéreztem, hogy a pizsamám ujját egy kéz finoman megfogta. Értetlenül lestem a másik oldalamra, ahol Mili álomba merülve motyogott valamit halkan.        Jómagam nehezen szoktam hozzá, hogy a mellettem buzgólkodó nő, akit már jó pár hónapja a feleségemként nevezhetek, minden reggel mellettem ébred. Emellett Mili azt nem szokta meg, hogy már felgyógyultnak számítok, és nem kell minden áron az ágyban tartani.      Amint kinyitottam az ajtót, Márikát láttam elrohanni a folyósón, valószínűleg azért, hogy szóljon a szakácsnőnek.  Mióta édesanyám hazatért Tanára, egy nyugodtabb...

Békebeli fanfiction részletek #30 (A Barnum-rejtély, Richárd és Mili vitája)

1901. április 3. A csörtetés, aminek hangja közeledett a szobámhoz, kiváltképp veszélyre figyelmeztetett. Nem is tévedtem, miután Mili bevágta maga mögött az ajtót. A vöröslő arc és a dühödt pillantás egyből kíváncsivá tett. – Hallja, maga önfejű nadrágos főúr, mikor méltóztatott volna tárgyalni a helyzetünkről? – kérdezte fennhangon Mili, csípőre téve mindkét kezét. – Ezek szerint édesanyám bejelentette a döntési szándékát – tippeltem meg a harag kiváltó okát. – Igen, de még egyszer kérdem, engem miért nem avattak bele? – förmedt továbbra is rám, a mondat végét a szokásához illő toppantással zárva. Ez akaratlanul is mosolya fakasztott, mivel ez a cselekedete mindig arra a vakmerő, vidéki kis leányzóra emlékeztetett, aki elhatározta, hogy bármi történik, megtalálja a nővérét. Viszont az ajtónál ácsorgó nő, aki immáron a feleségem, nem díjazta volna a szórakozottságom, így komoly arccal folytattam a társalgásunk. – Nem értem, mi a gond, hiszen többször is említetted, hogy jobban szerets...

Békebeli fanfiction részletek #23 (Leányrablás Budapesten fiktív folytatás)

Buda, 1900. május A sötét ruhába öltözött alak, akinek tekintete mindig fürkésző volt, abban a pillanatban az ablakon kívüli tájat szemlélte. Utastársa nem merte megzavarni az elmerengésben. Mereven bámulta a sápadt arcot, ami akkor nem utalt arra, hogy az elmúlt napokban kevesebbet evett volna a megszokottól. Egy enyhén hullámos hajtincs a homlokába szökött, a szemlélő leányzó akaratlanul is kinyújtotta a kezét, hogy a gondolataiba merült férfi haját kisöpörje az arcából. – Valami van az arcomon? – pislantott a lány felé a férfi, aki ijedten vette le szemét az ablakról. – Csak egy hajtincs a homlokán – hebegte a fiatal hölgy. – Valóban – ismerte el a férfi, ellenőrizve az üvegen a megfigyelést. – Minden rendben van? – érdeklődött a lány. – Tudja Mili, minden csak most kezdődik. Azzal, hogy a nővérét megölték, számolni kell avval, talán magát is keresik. – Ezért kell visszatérnem a fővárosba? – Ez a legfőbb indokom – biccentett Ambrózy báró. – Viszont még mindig nem értem, mi van az ar...