Ugrás a fő tartalomra

Békebeli fanfiction részlet #5 (A Rudnay-gyilkosságok, Richárd szemszögéből)

Ambrózy villa, 1900. október 12. délután

A laborban levő nagy asztalnál ültem, jelenleg nem egyedül tartózkodtam a helyiségben.
A délelőtti vita mindazt bizonyította számomra, hogy a női konokság egyetlen ellenszere, ha igazat adok Milinek. Ügyesen leplezte, hogy kicsit csalódott a kialakult eredményben. Miért törődtem bele?
Elég volt csak belépnem a másik szobába, ahova nő nem tette be a lábát az elmúlt évtizedben, egy pillantást vetve a képre, eszembe jutott az ígéretem. Segítek. Ha pedig segítek, ő is fog nekem idővel.
Igaz, azt ígértem, holnaptól jöhet velem a nyomozásokra, valójában eddig sem lehetett eltántorítani. Visszavonult a szobájába, én is igyekeztem lefoglalni magamat, de rájöttem, hogy ma már nem akarok gyilkosságokkal foglalkozni. Valami mást akarok.
Fel sem fogtam, mit teszek, Mili szobájának ajtaja előtt toporogtam, töprengve. Viszont mielőtt bekopogtam volna, a tekintetembe fúrja magát egy kíváncsi, mogyoróbarna szempár. Zavarodottan köszörültem meg a torkom, hogy a lényegre térjek.
– Mili, lejön a laborba? – kérdeztem rá, tartva a választól. Mili szó nélkül bólintott és kisurrant az ajtón, miután utat engedtem neki. Már hónapok óta foglalkoztatott, mivel lehetne lekötni Milit, végül találtam egy feladatot, amivel tudtam, hogy jó ideig el lesz a leány. Ha sikerül neki tanítani bármit is, már megérdemli, hogy itt tartózkodjon.
Először értetlenül pislogott, mikor becsukva a labor ajtaját, fogtam a kulcsot és bezártam. Ezután pedig kértem tőle pár hajtűt és kétszer megmutattam, hogyan nyithatja ki vele a zárat. Mikor másodjára, heves bólogatások után újra bezártam az ajtót, elindultam az asztal felé.
– Lássuk Mili, hogyan töri fel a zárat. – ültem le a székemre igyekezvén nem elnevetni magam, miközben a leány elképedve fordult felém. – Amíg nem nyitja ki az ajtót, bizony nem fogunk távozni innen.
Mili kikerekedett szemmel vágta a fejemhez, hogy adjam oda neki a kulcsot, akkor azonnal távozni fogunk, de az asztalra tett ajtónyitót azonnal a zsebembe rejtettem, jelezve, hogy nincs apelláta, hajtűvel nyissa ki. Láttam az arcán, végiggondolja az összes lehetőséget a tényleges feladatától kezdve egészen a zsebemből való kulcs kilopásáig és okosan az első verziónál maradt.
Tartómra tettem a kezem, ellazulva és jól szórakozva dőltem a szék háttámlájának, miközben hallom a szoknya suhogását, és a zárral való szöszmötölést. Még van két óra a vacsoráig, nem siettetem. Sőt, túlságosan előrelátó voltam, mert behoztam magammal a napilapot, ha megunnám magam, gyorsan átfutom még egyszer a reggel olvasottakat, hátha mégis találok valami érdekességet.
Már tíz perc eltelt, Mili még nem adta fel, szinte a fejemben hallom, ahogyan a sötétbarna színű, felkötött hajzuhatag alatt sebesen és megfékezhetetlenül, fogaskerekekként mozognak az agyban található információk. Mennyire lehet selymes az a kilógó hajtincs a jobb fülénél?
Szám elé téve kezemet, gondolkozva könyökölök az asztalra, észre sem véve két tényt: miért nem tudom levenni a szemeim azokról a finom és kecses ujjakról? Mégis miért nem szakad a tekintetem le Miliről?
Elméláztam. Meghallom, hogy kattant a zár, és felocsúdok, miközben akaratlanul is az arcomhoz kapok. A tekintetem a mogyoróbarna szemekkel találkozott, ami győzelemittasan mosolygott rám.
– Megpróbálhatom még egyszer? – kérdezte kitörő örömmel Mili.
Ránéztem az órára, tizenöt perc sem telt el. Elismerően bólintottam. Felálltam, az ajtóhoz lépve elővettem a kulcsot, hogy ismételten bezárjam. Még hátra sem fordultam, Mili kezében egy hajtűvel máris a kulcslyukat fixírozta.
– Mintha egy toronyba zárt hercegkisasszony lennék, aki nem várja meg a herceget, hanem saját magát kimenti. – hallom meg a kellemes hangvételű monológot Militől. Majdnem elnevettem magam, mivel háttal voltam neki, szerencsére egy mosoly mögé tudtam rejteni szórakozottságom. Na, és akkor ki a sárkány? Igen, Mili kétségtelenül az a leányzó, aki nem várná meg, hogy megmentsék. Épp csak elfoglaltam helyemet az asztalnál, máris hallom ismét a kattanást és az ajtó kinyitását. Rájött. Elismerem, gyorsan tanul.



Az fikció az alábbi könyvhöz kapcsolódik és segítségül volt az íráshoz:
Böszörményi Gyula Ambrózy báró esetei könyvsorozat
A Rudnay-gyilkosságok című kötete




[ Kép:google ]

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Békebeli fanfiction részletek #33 (Mück Mári és Suha Isti - Folytatása a Barnum-rejtélynek)

Buda, 1901. június 10. (Folytatása a Barnum-rejtélynek)

Békebeli fanfiction részletek #32 (A Barnum-rejtély, Ambrózy báró és Freistädtler lovag)

Ambrózy villa, Buda, 1901. április 6. Még az időjárás sem kedvezett a hangulatomnak, és csak lapozgattam a napilapot, várva, hogy történjen valami. Viszont utólag megbántam a kívánságom, mert nem éppen arra a történésre számítottam, amibe végül belekeveredtem. Vannak olyan napok, amikor előre számítok rá, hogy valaki fel fog keresni valami bűnügy kapcsán, de mivel ez az eset nem várt kinyomozásra, tagadhatatlanul meglepett. Boskó készségesen tűrte eddigi szeszélyeim, meg is jegyezte pár napja, hogy kezdek felépülni, így teljes nyugalommal jelentette be a látogatót. Még egy mosolyt is villantottam az inas jelentésére, miszerint valami német lovag érkezett. Általában Márika bejelentései szórakoztattak a vicces megjegyzéseivel, akkor mindig kicsit derültebben tudtam fogadni az embereket. Viszont az általam felismert követ megjelenése semmi jóval nem kecsegtetett, mikor Boskó felvezette hozzám.      – Freistädtler Jenő lovag, tiszteletére a báró úrnak – állt meg a követ az ágyam előtt.   

Békebeli fanfiction részletek #29 (Szer’usz világ folytatása, A Barnum-rejtély eltérő folytatása/Richárd - hazatérés)

Pest, 1901. április 2–8.      Vannak olyan pillanatok az életben, amikor nem lehet eldönteni, félve vagy örömmel izguljak a rám váró eseményekre. Ilyen helyzet állt elő, mikor konflisban ülve indultam haza. Édesanyám kíséretében távoztam a kórházból, Milit otthon marasztalta, valószínű azért, hogy megfelelően fogadhassanak mondhatni újdonsült otthonomban, amiben alig volt alkalmam tartózkodni.      – Fogadom, mindent felforgattak a lakásban – szólaltam meg, amint elhagytuk a Lánchidra vezető utcát és ráhajtottunk a Sugárútra.      – Annyit nem voltál távol. Legyél türelmes, hiszen még csak most tanul bele a dolgokba, miközben a komornája is nevelésre szorul – felelte édesanyám, szeméből türelemre intés kérelme tükröződött.      – Csak melyikük neveli a másikat? – sóhajtottam kellemetlen érzésekkel telve, egy pillantást vetve az ablakon keresztül látható épületek felé. Akkor már aggódni kezdtem a negyed órán belül megtörténő hazatérésem kapcsán.      – Látja fiam, ezzel sem kell foglalk

Békebeli fanfiction részlet #15 (Szer'usz világ, A Barnum-rejtély alternatív folytatása, Richárd szemszögéből)

Mindörökké várni, valami érdekesre, valami újra, de addig sem lehet ölbe tett kézzel ücsörögni, főleg, ha váratlan történet motoszkál a fejben. Ezzel a történettel kapcsolatban pedig még sok kérdés nyitott, mivel pontos hónapot, napot csak a következő kötet megjelenése után kaphat. (emiatt nem kőbe vésett a történet, valószínű lesznek szituációk, amik el fognak térni a lehetséges, eredeti történetszáltól) Meséljen ismét Ambrózy báró, hiszen ritka Tőle, hogy szóra bírható. Buda, Ambrózy-villa 1901. Legelőször a kutya ugatása, ezzel együtt István kiabálása verte fel a villa kísérteties csendjét. Ahogyan Terka néni megjósolta, hogy napokon belül fel kell bukkannia Milinek és komornájának, emiatt a drága szakácsnénk próbált rávenni, hogy ha sikerült kilábalnom az ágyból, talán méltóztatok rendesen fogadni haza a feleségem. Viszont, mikor az ebédem felhozta Terka néni, rámutatott, hogy nem a többnapos borostám rendbetételére célzott, hanem a szobámra. Kisfiús értetlenséggel néztem körbe a

Békebeli fanfiction részlet #4 (A Rudnay-gyilkosságok, Richárd levele)

A Rudnay gyilkosságok között elrejtőzött egy titok, ami nem biztos, hogy hasonló témával és stílussal kecsegtetett volna… de akár erről is szólhatott volna a felemlegetett levél. Az üzenet természetesen maradt egyszerűbb és olvashatóbb betűtípusban. Aki olvasta már a könyvsorozat második kötetét, minden valószínűséggel érteni fogják. (Lehet keresgetni a kifejezéseket, amiket a könyvből csempésztem bele.) Kedves István bátyám! Az utóbbi időben nem volt alkalmam tollat ragadni, de itt az idő, hogy meséljek, mert bizony, van miről. Tudom, régen írtam levelet, most is csak egy lélegzetvételnyi időm engedi meg ezt a testvéri kötelességet. Holnap utazok Triesztbe, még akkor is, ha ma este alaposan ellátták a bajom, saját figyelmetlenségem következtében. Talán úgy lesz a tiszta sor, ha megírom, mi vezetett el egészen odáig, hogy már a bőröm is vásárra vittem, hogy másokon segítsek. Természetesen élek és virulok, bagatell dolog pár ökölcsapás miatt megtántorodnom, főleg, ha jó nyomon járok. Tö